Nie mogę

środa, listopada 23, 2022

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Chciałabym napisać o tym, co wczoraj zrobił, na czym polegał jego wolontariat, bo to moim zdaniem wielka sprawa. Chciałabym wrzucić nagranie na You Tube i pokazać jak gra i przede wszystkim na czym teraz gra. Chciałabym opublikować jego ostatnie rysunki, które zadziwiają formą, fantazją i przekazem. Chciałabym... 
Ale nie mogę. Tomek poprosił o uszanowanie prywatności, więc maksimum, co mogę upublicznić to strzępki niektórych naszych rozmów i to też bardzo wyselekcjonowane.

To były inne czasy, kiedy z co drugiego zdjęcia na blogu migały dziecięce jeszcze buzie chłopców, kiedy mogłam opowiadać o szkolnych poczynaniach, dylematach, kiedy mogłam pokazywać ich dzieła mniejsze i większe. Inne czasy. Stare czasy.    

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

- Ta naga kobieta też mi się podoba - mówię z uznaniem wpatrując się w obrazy google na telefonie. Przy obiedzie znów prowadzimy dysputę na artystyczne tematy, bo są bardzo na topie w kontekście Tomka poczynań. Dzieli się ze mną swoimi odkryciami i ciekawy jest mojej opinii jeśli chodzi o twórczość Andrew Wyeth'a. 

- Ona nie jest naga - patrzy na mnie zdziwiony. 
Powiększam obraz. Kobieta ma na sobie jakąś zwiewną, letnią sukienkę... Bez komentarza. Zupełnie jak z tym glutenem w sklepie. Zaraz na usprawiedliwienie opowiadam Tomkowi zdarzenie z marketu.

- Chyba na imieniny kupię sobie wreszcie te cholerne okulary -  jest mi naprawdę przykro. - A wracając do artystów J. poleciła mi serial na Netfliksie o Warholu. 
- Miałaś oglądać Better call Saul! - przerywa z wyrzutem.
- Tak, tak! Oglądam na zmianę!
- W którym jesteś miejscu?
- Jak on widzi swoją reklamę
- To ty nic jeszcze nie widziałaś! W ten sposób będziesz oglądać przez dwa lata. 

Lubimy polecać sobie filmy i o nich dyskutować. Tylko ta moja głowa za wszystkim nie nadąża. Czas za mną nie nadąża. Właśnie... Czas. Jak zwykle. 
Dobrego popołudnia. 

GOŁA to po włosku NUDA

 

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze