Warsztaty

Dom z Kamienia - warsztaty językowe w Toskanii
Moja przygoda z językiem włoskim zaczęła się w 2004 roku, kilka lat przed tym, zanim w ogóle zawitałam do Toskanii i szybko stała się jedną z ważniejszych pasji mojego życia. W 2014 roku zaczęłam uczyć języka włoskiego innych i tak to już trwa do dziś. W tym roku przypadają zatem dwie piękne rocznice 20 i 10 lat, które chciałabym uczcić pierwszą edycją warsztatów językowych. Mam nadzieję, że będzie to początek nowej przygody. 

Zapraszam Was do zapoznania się z warsztatową ofertą i do wspólnej nauki.

OFERTA ZAWIERA:

intensywny kurs języka włoskiego 

jednodniowy kurs gotowania z rodowitą Włoszką oraz zwiedzanie jej zabytkowego palazzo zakończone wspólnie przygotowaną kolacją

wyjazd do Florencji

spacer po Apeninach

codzienne kolacje w jednej z marradyjskich restauracji lub pizzerii

wyjazd do pobliskiej Brisighelli i degustacja oliwy

***

Lekcje włoskiego

Lekcje włoskiego 3 - 4 godziny dziennie. Większość z nich odbywać się będzie w plenerze - z wykorzystaniem codziennych sytuacji. Między lekcjami również będziemy starać się mówić po włosku. Można zatem powiedzieć, że język włoski będzie nam towarzyszył przez cały dzień. Oferta skierowana jest do osób na różnych poziomach znajomości włoskiego. 

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w warunkach domowych, w zależności od ilości uczestników - apartament w centrum miasteczka lub wiejski dom 20 minut spacerem od centrum. O przydzieleniu lokum uczestnicy będą informowani kilka dni przed rozpoczęciem warsztatów. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Jedna łazienka na 4-6 osób.

Wyżywienie
W cenę warsztatów wliczone są kolacje (przystawka, pierwsze i drugie danie, jeden dzień z pizzą, w dzień gotowania - jemy to co przygotujemy), lampka wina oraz kawaPozostałe posiłki nie są wliczone w cenę. 

Lekcja gotowania
Jednym z najwspanialszych budynków Marradi jest Palazzo Torriani. Należy on do ostatnich dziedziczek rodu Torriani - Anny Marii i jej córki Marii Emilii. To pod ich okiem uczestnicy warsztatów będą zgłębiać sekrety kuchni włoskiej. Kurs gotowania zakończy się wspólną kolacją oraz zwiedzaniem zachwycających wnętrz pełnych ciekawych historii.

Spacery po Marradi, Florencji, Brisighelli oraz Apeninach
Od ponad jedenastu lat Apeniny są moim domem, a Marradi, Brisighellę i Florencję znam jak własną kieszeń. Florencji poświęciłam dwie publikacje - wydane przez wydawnictwo Pascal: Sekrety Florencji oraz Nowe Sekrety Florencji i okolic, pozostałe dwa miasteczka zostały opisane w Nieznane Toskania i Romania. Gdzie Dante mówi dobranoc. Między lekcjami będziemy spacerować po tych niezwykłych miejscach, część lekcji również odbędzie się w plenerowych warunkach wyjątkowej urody. 


CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie (7 noclegów)
 • codziennie kolacja, lampka wina, woda, kawa
 • intensywny kurs języka włoskiego (około 3-4 godziny dziennie)
 • jednodniowy kurs gotowania zakończony wspólną kolacją
 • zwiedzanie zabytkowego palazzo w Marradi
 • degustację oliwy
 • wizytę na święcie kasztanów (tylko edycja październikowa)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Dojazdu do Marradi oraz powrotu do domu
 • Biletów na pociąg do Florencji i Brisighelli
 • Ubezpieczenia
 • Podatku klimatycznego na miejscu
 • Pozostałych posiłków nieujętych w “cena obejmuje”
 • Ewentualnych biletów do muzeów czy też atrakcji w wolnym czasie
 • pozostałych kosztów nieujętych w "cena obejmuje"


LICZBA MIEJSC: min. 3 do max. 8 osób

CZAS TRWANIA:

dla początkujących od 20 - 27 września, 

dla zaawansowanych od 1- 8 października

CENA: 999 euro
Zgłoszenia mailowe oraz zapytania proszę przysyłać na adres ibis77@gmail.com

Gwarancją zarezerwowanego miejsca jest zaliczka. 

Przydatne informacje: 

 • Najbliższe lotniska: Bolonia, Piza, Forlì, Florencja.
 • Do dyspozycji uczestników są ręczniki, pościel, w apartamentach znajduje się pralka, suszarka do włosów i w pełni wyposażona kuchnia.
 • Planując podróż warto sprawdzić połączenia kolejowe i autobusowe. Na ten moment ostatni pociąg do Marradi odchodzi z Faenzy o 18.21, a z Florencji o 19.40.

Zapewniam Was, że język włoski z Domem z Kamienia to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa, czas spędzony w pozytywnej atmosferze, nowe znajomości i przyjemna odskocznia od codzienności.

Do zobaczenia w Marradi - Ci vediamo a Marradi!

***
Dla zorganizowanych grup (minimum 3, maksimum 8 osób) istnieje możliwość zorganizowania warsztatów na miarę. Mogą to być warsztaty gotowania, językowe - intensywny kurs języka włoskiego oraz fotograficzne. W programie mogą znaleźć się również: degustacje wina, oliwy, wycieczki do sąsiednich miast, trekking po Apeninach.