Warsztaty

Dom z Kamienia blog warsztaty

Jeżeli przez cały rok tęsknicie za Italią, jeśli lubicie snuć wakacyjne plany, może już teraz pomyślicie o Toskanii i skusicie się, by razem z nami na kucharzeniu, wędrowaniu, przy dobrej zabawie spędzić niezapomniany urlop?

Serdecznie zapraszamy na warsztaty kulinarno-trekkingowe w dniach od 18 do 25 marca 2023 roku. Sześciodniowy program przewiduje wiele atrakcji. To warsztaty dla tych, którzy, kochają Włochy i ich niepowtarzalną kuchnię. Gwarantujemy fantastyczne w smaku i doskonałe w swojej prostocie (łatwe do odtworzenia) dania, dużo dobrej zabawy i energii. To będę prawdziwe i wyjątkowe uczty we włoskim stylu!

Dom z kamienia warsztaty kulinarno trekkingowe

Ze swojej strony zapewniamy odpoczynek, dobre towarzystwo, wspaniałe widoki i wspomnianą już pyszną kuchnię...
Program naszych warsztatów jest bogaty, ale nie napięty, więc każdy znajdzie też czas na odpoczynek w ciszy i spokoju, czy też tak jak lubi.
Będzie smacznie i wesoło, a spotkanie na pewno na długo zapadnie Ci w pamięci. Wszystko przy atmosferze kuchennego, domowego ciepła – dosłownie i w przenośni.

Jedna z zaległych opowieści - szlak dawnych lodówek, dolina Inferno, pewna święta i góra Jowisza. Zapraszam Was do Domu z Kamienia na kolejną trekkingową opowieść. Pięknego dnia!  https://www.domzkamienia.com/2023/01/od-lodowek-do-pieka-sekrety-santa.html

SZCZEGÓŁY OFERTY:

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w warunkach domowych, w zależności od ilości uczestników - apartament w centrum miasteczka lub wiejski dom 20 min spacerem od centrum. O przydzieleniu lokum uczestnicy będą informowani kilka dni przed rozpoczęciem warsztatów. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Jedna łazienka na 4-6 osób. 

Wyżywienie
Kolacje przygotowywane są każdego dnia przez organizatorki. W dniach, w których gotujemy (warsztaty kulinarne zaczynają się o 17) jemy to, co razem ugotujemy. Do posiłków woda, lampka wina, kawa i herbata. W dniu przyjazdu powitalne aperitivo.

Warsztaty
Gotujemy w warunkach domowych, menu dostosowane jest do pory roku, staramy się maksymalnie wykorzystać płody własnych ogródków. Zaczynamy o godzinie 17.00, kończymy wspólną kolacją, wcześniej w te dni uczestnicy mają czas wolny.

Trekking
Szlaki bardzo krajobrazowe o zróżnicowanej trudności, za każdym razem dobierane są do możliwości uczestników. Zalecane odpowiednie obuwie i odzież oraz plecak. Na czas trekkingu każdy indywidualnie zaopatruje się w wodę, organizatorki zapewniają prowiant.

Degustacja w palazzo
Wizyta w eleganckim Palazzo rozpoczyna się od zwiedzania zabytkowych wnętrz i opowieści właścicielki, dziedziczki rodu Torriani, a kończy przygotowaną przez nią wykwintną kolacją.

Degustacja oliwy 
Wyjazd do Brisighelli pociągiem o 9.00 rano, godzina powrotu do uzgodnienia. Brisighella to średniowieczne miasteczko w Emilii Romanii znane w kulinarnym świecie z doskonałej oliwy. W planie degustacja oliwy w tradycyjnej tłoczni uzupełniona ciekawymi opowieściami o produkcji oliwy.

Florencja
Spacer po Florencji - pokazujemy najciekawsze zakątki miasta, przede wszystkim te nieoczywiste. Jesteśmy do dyspozycji uczestników przez cztery godziny, potem jest czas wolny.

Relaks w termach
Miasteczka Romanii leżące blisko granicy z Toskanią znane są z termalnych źródeł. Wyjazd do term przewidziany jest około 9.00 rano. Na relaks w ciepłych basenach przewidziane są dwie godziny. We własnym zakresie trzeba zaopatrzyć się w szlafrok, kostium kąpielowy i klapki. Organizatorki zapewniają ręczniki, a ośrodek czepki. Jest też możliwość wynajęcia szlafroka na miejscu (płatne indywidualnie 5 euro)


W programie:
2 dni warsztatów, czyli dwa dni wspólnego gotowania.
2 wyprawy w góry.
Kolacja i zwiedzanie zabytkowego palazzo.
Wyjazd do Brisighelli i degustacja oliwy w lokalnej tłoczni.
Wycieczka do Florencji.
Wizyta w termach.
A poza tym ponieważ bardzo lubimy spontaniczne działania - niewykluczone są też ponadprogramowe atrakcje - niespodzianki.

CENA NIE OBEJMUJE:
Dojazdu do Marradi i powrotu do domu.
Dojazdu do term (koszt biletu w dwie strony to około 10 euro).
Dojazdu do Brisighelli (bilet w dwie strony około 8 euro)
Dojazdu do Florencji (bilet w dwie strony około 14 euro) a także wszelkich biletów wstępu do muzeów;
Ubezpieczenia.
Podatku klimatycznego na miejscu.
Śniadania oraz pozostałych posiłków nieujętych w ofercie. 


LICZBA MIEJSC:min. 3 do max. 8 osób

CZAS TRWANIA:
CENA:740€ przy zakwaterowaniu w pokoju dwuosobowym z inną osobą
940€ przy zakwaterowaniu 1 osoby w pokoju dwuosobowym
Zgłoszenia mailowe na: kalejdoskoprenaty@gmail.com lub ibis77@gmail.com (dane do przelewu prześlemy w zwrotnym mailu). Tylko zaliczka jest gwarancją zarezerwowanego miejsca.
Wymagana zaliczka w kwocie 300€. Pozostała kwota płatna na miejscu. Oddajemy zaliczkę tylko wtedy, kiedy Włochy lub Polska zostają zamknięte z powodu pandemii, lub gdy nie zbierze się odpowiednia ilość osób.

Czekamy na Was z otwartymi ramionami.
Wraz z Renatą zabierzemy Was w niezwykłą podróż do Włoch.
Posmakujcie z nami prawdziwego włoskiego życia.

Do zobaczenia!

Dom z Kamienia blog warsztaty


Opinie o naszych warsztatach. To tylko kilka z kilkunastu ;-)


Jeśli bardziej niż zdjęcia przemawia do Was obraz ruchomy, obejrzyjcie jak bawiliśmy się w czasie minionych edycji: