Warsztaty

Warsztaty kulinarno trekkingowe Toskania

Warsztaty kulinarno trekkingowe w Toskanii 

- sezon 2022

Serdecznie zapraszamy na warsztaty kulinarno - trekkingowe w dniach od 19 do 26 listopada.

Listopad to najmniej lubiany miesiąc w roku, więc postanowiłyśmy go oswoić i zrobić wszystko, by stał się miłym wspomnieniem. Tak oto nasz tradycyjny plan warsztatowy zmodyfikowałyśmy i stworzyłyśmy idealną mieszankę na listopadowe dni. Tym razem w programie warsztatów znajdą się tak jak zawsze trekkingi, wspólne gotowanie oraz zwiedzanie i degustacja w zabytkowym Palazzo, ale też - po raz pierwszy w naszej ofercie - wyjazd na święto trufli połączone ze zwiedzaniem Brisighelli i degustacją oliwy jak również relaks w jednym z ośrodków termalnych Emilii Romanii.  
 
Warsztaty kulinarno trekkingowe Toskania
SZCZEGÓŁY OFERTY:
Zakwaterowanie w warunkach domowych, w zależności od ilości uczestników - apartament w centrum miasteczka lub wiejski dom 20 min spacerem od centrum. O przydzieleniu lokum uczestnicy będą informowani kilka dni przed rozpoczęciem warsztatów. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Jedna łazienka na 4-6 osób. 

Wyżywienie - kolacja przygotowywana przez organizatorki. W dniach, w których gotujemy (warsztaty kulinarne zaczynają się o 17) jemy to, co razem ugotujemy. Do posiłków woda, lampka wina, kawa i herbata. W dniu przyjazdu powitalne aperitivo. 

Warsztaty - gotujemy w warunkach domowych, menu dostosowane jest do pory roku, staramy się maksymalnie wykorzystać płody własnych ogródków. Zaczynamy o godzinie 17.00, kończymy wspólną kolacją, wcześniej w te dni uczestnicy mają czas wolny. 

Trekking - szlaki bardzo krajobrazowe o zróżnicowanej trudności, za każdym razem dobierane są do możliwości uczestników. Zalecane odpowiednie obuwie i odzież oraz plecak. Na czas trekkingu każdy indywidualnie zaopatruje się w wodę, organizatorki zapewniają prowiant. 

Degustacja w palazzo - wizyta w eleganckim Palazzo rozpoczyna się od zwiedzania zabytkowych wnętrz i opowieści właścicielki, dziedziczki rodu Torriani, a kończy przygotowaną przez nią wykwintną kolacją.

Brisighella i święto trufli - Wyjazd do Brisighelli pociągiem o 9.00 rano, godzina powrotu do uzgodnienia. Brisighella  to średniowieczne miasteczko w Emilii Romanii znane w kulinarnym świecie z doskonałej oliwy. W planie degustacja oliwy w tradycyjnej tłoczni, zwiedzanie miasteczka oraz spacer wśród kuszących straganów festy dedykowanej truflom - jest to jedna z cyklu czterech imprez: Quattro Sagre per Tre Colli. 

Relaks w termach - miasteczka Romanii leżące blisko granicy z Toskanią znane są z termalnych źródeł. Wyjazd do term przewidziany jest około 9.00 rano. Na relaks w ciepłych basenach przewidziane są dwie godziny. We własnym zakresie trzeba zaopatrzyć się w szlafrok, kostium kąpielowy i klapki. Organizatorki zapewniają ręczniki, a ośrodek czepki. Jest też możliwość wynajęcia szlafroka na miejscu (płatne indywidualnie 5 euro)

W programie:

2 dni warsztatów, czyli dwa dni wspólnego gotowania.

2 wyprawy w góry.

Wyjazd do Brisighelli na święto trufli oraz zwiedzanie miasteczka i degustacja oliwy w lokalnej tłoczni.

Kolacja i zwiedzanie zabytkowego palazzo.

Wizyta w termach

A poza tym ponieważ bardzo lubimy spontaniczne działania - niewykluczone są też ponadprogramowe atrakcje - niespodzianki. 

Warsztaty kulinarno trekkingowe Toskania
Warsztaty kulinarno trekkingowe Toskania
Warsztaty kulinarno trekkingowe Toskania
Warsztaty kulinarno trekkingowe Toskania
 

 CENA NIE OBEJMUJE:
Dojazdu do Marradi i powrotu do domu. 
Dojazdu do term (koszt biletu w dwie strony to około 10 euro).
Dojazdu do Brisighelli (bilet w dwie strony około 8 euro) 
Ubezpieczenia.
Podatku klimatycznego na miejscu.
          Śniadania oraz pozostałych posiłków nieujętych w ofercie. 
 
LICZBA MIEJSC:
min. 3 do max. 8 osób
CZAS TRWANIA:
  • od 19/11/2022 do 26/11/2022 (JESIENNE)
 w sumie 7 noclegów.
CENA:
740€ przy zakwaterowaniu w pokoju dwuosobowym z inną osobą
800€ przy zakwaterowaniu 1 osoby w pokoju dwuosobowym
Zgłoszenia mailowe na: kalejdoskoprenaty@gmail.com lub ibis77@gmail.com (dane do przelewu podeślemy w zwrotnym mailu). Tylko zaliczka jest gwarancją zarezerwowanego miejsca.
Gwarancją miejsca jest zaliczka w kwocie 300€, pozostała kwota płatna na miejscu. Zwrot zaliczki tylko w przypadku zamknięcia granic Polski lub Włoch.  
Warsztaty kulinarno trekkingowe Toskania


Tutaj możecie przeczytać opinie naszych uczestników: