Kilka drobiazgów do uwielbiania

wtorek, października 17, 2023

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Uwielbiam zapach pieczonych kasztanów i dźwięk jaki wydaje zgniatana w palcach ich osmolona dymem i ogniem skórka. Uwielbiam spacerować po Marradi i spijać jak pszczoła życzliwość spojrzeń, radość ukrytą w słowach i gestach. Czasem ta życzliwość materializuje się w przysmakach, tak jak w czasie ostatniej sagry, kiedy nagle wylądowały przede mną słynne peschine z kasztanowym kremem. Niby mały gest, ale zupełnie jakby ktoś obficie oblał serce najsłodszym lukrem. 

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Uwielbiam też widok straganów, na których oprócz skrzynek z kasztanami obfitość wszystkiego, czym obdarowuje jesień - rozdziawione, krwiste granaty, dzikie gruszki, orzechy, lokalne wędliny i sery w liściach czy w sianie, wino, miody, konfitury najbardziej fikuśne. Obok darów jesieni rękodzieło fantazyjne - deski, łyżki, bransoletki, czapki, kapelusze, swetry, bambosze.

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Uwielbiam występy uliczne, wyśpiewywane na całe gardło szlagiery, w rytm których nogi aż same podrygują. W niedzielę, kiedy młody chłopak złapał za mikrofon i porwał tłum, miałam ochotę tańczyć i nigdzie dalej już nie iść. Tak mi w tamtym momencie było dobrze, że aż nieprzyzwoicie.  

Uwielbiam wśród tego tłumu być rozpoznawana i pozdrawiana imiennie - ciao "Kasja", Kasia, Kate, Caterina. 

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Jesteśmy w połowie kasztanowego maratonu. Przed nami jeszcze dwie niedziele świętowania. Tymczasem jesień rozgościła się na dobre. Niebo się zasnuło, a temperatura wyrównała do jesiennej średniej. Dziś jednak dzień wita się obiecująco, a ja już się cieszę kolejnym zaplanowanym trekkingiem - tym razem w jeszcze większym składzie. Nawiasem mówiąc to też jest coś, co uwielbiam - pokazywać mój mikroświat i zarażać miłością do niego. 

Pięknego dnia.

 OBFITOŚĆ to po włosku ABBONDANZA (wym. abbondanca)

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze