Poszukiwania lokum

czwartek, czerwca 22, 2023

Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii.

Imola jest bardzo przyjemnym miastem do życia - oceniliśmy jednogłośnie. Dużo zieleni, dużo różnych atrakcji, doskonała komunikacja, ani za duża, żeby przytłaczać, ani za mała, żeby ograniczać możliwości młodego człowieka. Byłam w tym mieście kilka razy, ale po wczorajszej wizycie, mam wrażenie, że to wcześniejsze "byłam" - to określenie na wyrost. Byłam tak naprawdę dopiero wczoraj. 

Rozlepiliśmy trochę ogłoszeń, choć nie tak dużo, jak bym chciała, wzięłam katalog lokalnych agencji nieruchomości, żeby wydzwonić na spokojnie każdy numer, napisałam ogłoszenia na lokalnych portalach i... już nie wiem co dalej. 

Trzeba się uzbroić w cierpliwość, choć przyznam, że po cichu (żeby nie stresować niepotrzebnie Tomka) coraz bardziej się spinam.

Poza tym już zacieram ręce na myśl o sobocie i mam nadzieję, że wszystko się poukłada tak, jak zaplanowałam i w niedzielę będę mogła podzielić się relacją ze wspaniałego wydarzenia. Jeszcze na głos nic nie powiem, bo sama trochę nie wierzę, że "to coś" naprawdę się ziści.

Doskwiera mi tęsknota za Mikołajkiem, ale staram się ją dzielnie wypierać. Na pocieszenie mam długie dysputy z Tomkiem.

***
- A jak to się stało, że jesteś pierwszy na egzaminie? Ty zostałeś wylosowany? 
- Nie, losuje się literkę. I w tym roku została wylosowana N dalej leci alfabetycznie zgodnie z listą, w takim układzie jestem pierwszy. 
- I super!
- Wiesz, że ja i F. przez całą szkołę podstawową i średnią ciągle byliśmy ostatni. Nauczyciele mawiali wtedy - ostatni będą pierwszymi. I teraz właśnie to bycie pierwszym jest dla mnie takim miłym, niemal symbolicznym podsumowaniem. 

Cieszyłam się razem z Tomkiem i uśmiechałam pod nosem, bo w jego głosie przebijała sentymentalna nutka, choć on sam na pewno by się jej wyparł.

Dziwny czas teraz. Z jednej strony czerwiec - najbardziej ulubiony czas, a z drugiej tyle spraw, które czerwcową radość zakłócają, niepokój, stres, tęsknota. 

PIERWSZY to po włosku PRIMO  
Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze