Jeszcze jedna wartościowa kolacja - czyli wszyscy dla Romanii

środa, czerwca 14, 2023

Pomoc Romanii po powodzi. Dom z Kamienia blog

Jeszcze tylko dziś deszcz i potem na jakiś czas spokój. Podobno idzie do nas wreszcie afrykański front. Powiedziałabym - najwyższa pora! Wariactwo z tą pogodą w tym roku. Dobrze, że w Marradi mamy mercato coperto, czyli zadaszone miejsce targu, dziękim temu nie musimy się przejmować, kiedy w planie jest jakaś festa, a aura w tym czasie kaprysi.

Dom z Kamienia pomoc Romanii po powodzi

Na wtorkowy wieczór zaplanowana była kolejna kolacja w słusznej sprawie. Celem znów było zebranie środków na pomoc Romanii. Tym razem w przygotowanie wszystkiego zaangażowali się marradyjscy przedsiębiorcy i myśliwi. Były klasyczne penne all'amatriciana, pieczona porchetta i crostata. Dodatkowo dla "podgrzania" atmosfery zorganizowano loterię, w której do wygrania było mnóstwo fantów - od butelek zacnego wina, przez konfitury, wazon, wiertarkę, aż po walizkę. 
Wytrwaliśmy z Mario do samego końca łudząc się, że z pustymi rękami nie wyjdziemy z imprezy, ale żaden z naszych numerów nie okazał się szczęśliwy. Tak czy inaczej zabawa była przednia,  fundusze zostały zebrane i o to przecież chodziło. 

Taki wieczór - nieważne jaki przyświeca mu cel - to zawsze okazja do zjedzenia czegoś dobrego, do spotkania znajomych, do długich rozmów i do wspólnego biesiadowania. 

Dom z Kamienia pomoc Romanii po powodzi
Dom z Kamienia pomoc Romanii po powodzi
Dom z Kamienia blog Katarzyny Nowackiej - pomoc Romanii po powodzi

Potrzebowałam takiego - dla odmiany - przyjemnego chaosu w mojej głowie, żeby rozkojarzyć myśli i zmartwienia. Dziś mały Bobas wyrusza w długą podróż i wróci dopiero za ponad dwa tygodnie. Będę usychać z tęsknoty, bo Mikołaj to człowiek, który sprawia, że nagle nie wiem skąd wybucha radość, osoba, która wnosi powiew optymizmu i daje tyle czułości, że człowiek przy nim czuje się jak pączek w maśle. Teraz będzie swoją wesołością i dobrą energią obdarowywał innych, a ja już im zazdroszczę. Oby bezpiecznie dotarł na miejsce i wrócił do nas pełen wspaniałych wspomnień. 

Teraz najważniejsze to odstawić go na lotnisko, co oczywiście ze względu na sytuację popowodziową jest nadal wyczynem. Pamiętajcie, że jeśli ktoś wybiera się w te strony, kolej na trasie Faenza - Marradi nadal nie kursuje i okazuje się, że szybko nie wróci do dawnego stanu. Podobno jeden z mostów został jednak poważnie uszkodzony. W ostatnich dniach dwa razy na dzień uruchomiono autobusowe połączenie z Faenzą, ale to wszystko bardzo chwiejne, bo przy pierwszym deszczu połączenie jest natychmiast wstrzymywane. 

Świt dziś obudził się nadzwyczajnej urody. Czekałam na kawę przy otwartym na oścież oknie i czułam się jakby ten cały poranny spektakl niebo odmalowało właśnie dla mnie. Ot tak żeby dodać otuchy na cały dzień.
 
Dom z Kamienia blog Katarzyny Nowackiej - pomoc Romanii po powodzi

DOBREGO DNIA!

Gdyby ktoś chciał pomóc jeszcze Romanii, pozwolę sobie kolejny raz podkleić to zdjęcie. To zbiórka dla dzielnicy, w której mieszkają Mikołaja koledzy, niektórzy z nich nadal nie wrócili do swoich domów...

Credito cooperativo ravennate forlivese e imolese ICRAITRRF20

dodatkowe dane: Credito cooperativo ravennate forlivese e imolese ICRAITRRF20

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze