Co się rymuje, kawusia i święty Jan

piątek, czerwca 23, 2023

Dom z Kamienia blog Katarzyny Nowackiej

- Kto powiedział to zdanie o historii? Pamiętasz? - zapytałam, kiedy Tomek przyszedł z kawusią do naszego ogrodowego zakątka. Nawiasem mówiąc kocham te momenty, a słowo "kawusia" jest w moim i Tomka języku pieszczotliwym i czułym określeniem naszego ulubionego napitku - zdrobnienie jak najbardziej zamierzone. Nie mylić z "infantylnością". 
 
- Mark Twain. 
- Genialne jest to stwierdzenie. 
- Historia się nie powtarza, ale bardzo często się rymuje

To zdanie odnosiło się oczywiście do wielkich spraw, ale tak się do mnie przykleiło, że często je ostatnio powtarzam i interpretuję po swojemu. Historia nawet tu na blogu często się rymuje... 23 czerwca, a zatem jak każdego roku gdzieś w dołku boli, że dni już mają tendencję spadkową. Tak, tak, ja wiem, że całe lato przed nami i nie mam zamiaru nikogo dołować, ale... niestety dnia przybywać już nie będzie. 

Poza tym będę znów rymować o wodzie świętego Jana - pamiętajcie TO DZIŚ! Będę rymować o zapachu lip - jak przez wszystkie te lata. Dla mnie to, co dobre w moim życiu, w mojej historii może się rymować do znudzenia.

Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii Katarzyna Nowacka

Jestem z siebie dumna, bo odkurzyłam na dobre Kuchnię w Kamiennym Domu i czeka tam już kolejny czerwcowy przepis, który polecam szczególnie. W kwestii przepisów polecam też Kanał YouTube, bo już w niedzielę wieczorem pojawi się nowy film, a tymczasem można eksperymentować z torta salata - lato daje niewyczerpane możliwości wariacji tego dania! 

https://www.domzkamienia.com/2018/06/czary-w-noc-swietego-jana.html

Przed nami piękne dni. San Giovanni to najważniejszy czas w życiu Florencji. Jeszcze boję się cieszyć, jeszcze nie mogę w to uwierzyć, ale chyba naprawdę będzie mi dane móc podziwiać "wielkie" wydarzenie z bliska. 
 
Letnie przesilenie to zaczarowany czas. Kwitną już pierwsze słoneczniki, noce teraz gorące nawet w Apeninach, a kiedy gaśnie dzień swój spektakl zaczynają świetliki...

Przed nami ostatni czerwcowy weekend. Niech nam będzie pięknie!

RYMUJE SIĘ to po włosku FA RIMA

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze