Na czym polega szkolny sekret, więcej łez i "planowa rozpusta"

czwartek, czerwca 08, 2023

Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii, wakacje szkolne

Spłakałam się wczoraj jak głupia nie wiem ile razy. Wieczorem, kiedy Tomek pokazywał kolejne nagranie ze szkolnego korytarza, wyglądałam już jak czystej rasy miś panda. Był film z ostatnich przebieranek, było mnóstwo zdjęć i w końcu ośmiominutowa kompilacja filmików i zdjęć, która była szkolną podróżą przez ostatnie lata. 

Wycieczki, lekcje, wygłupy, Neapol, Wiedeń, Mediolan. Lekcja chemii, tańce na ulicy, świąteczne inscenizacje. 
Nie moja klasa, nie moje przeżycia, ale jednak oczy pełne łez. 

Tomek wrócił w finałowej koszulce, na której podpisy zostawił każdy z klasy i część nauczycieli.

Kiedy wieczorem siadaliśmy do kolacji, wszyscy byli w takim sobie nastroju. Żaden z chłopców nie kipiał radością z faktu, że zaczęły się wakacje. Mikołaj to już w ogóle wygrażał na czym świat stoi. O kant d... z wakacjami! Lepiej jest chodzić do szkoły!

Zastanawiałam się jak to możliwe? Od czego to zależy? Na czym polega sekret? Nie pamiętam ani jednego takiego momentu, żeby było mi przykro, bo skończyła się szkoła, choć przecież bardzo lubiłam się uczyć.
 
Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii, wakacje szkolne

Kiedy chłopcy byli mali, zawsze zaczynaliśmy włoskie wakacje wspólnymi lodami. Wczoraj niestety tego zabrakło przez niespodziewane obowiązki. Mam nadzieję, że odbijemy to sobie w weekend, choć wiem, że lody w towarzystwie mamy to już nie jest dla nich szczyt marzeń. 

Nawet jeśli "wakacje" to coś, co mnie samą dotyczy tylko częściowo, to mimo wszystko uwielbiam ten moment. W tym roku oczywiście uczucie spokoju przyjdzie - mam nadzieję - dopiero po maturach, ale tak czy inaczej te wakacyjne czerwcowe dni, to mój ulubiony moment w kalendarzu. Sama świadomość, że dni jeszcze przez chwilę się wydłużają... 

Przede mną intensywne dni - intensywne w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Do niedzieli mam tak bogate plany, że nazwałabym to "planową rozpustą w biały dzień". Oby się tylko wszystko ładnie udało, bo jak wiadomo - plany sobie, życie sobie. 

 Pięknego dnia!

INASPETTATO to znaczy NIEOCZEKIWANY 
 

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze