W rytmie rocka - o tym, że poniedziałek, też może podarować coś dobrego

wtorek, lipca 19, 2022

Trio Giuseppe Scarpato Marradi, Musart Firenze Festival 2022

Wychodząc z koncertu spotkałam znajomą dobrą duszę, dzięki której znalazłam się w posiadaniu biletów na koncert, więc z całego serca podziękowałam. Szczerze mówiąc na początku nie byłam przekonana iść czy nie, ale na zasadzie "wypełnij wieczór", zdecydowaliśmy z przyjaciółmi, że warto skorzystać z okazji. 
I całe szczęście, bo gdybym potem wiedziała, co straciłam, szlag by mnie na miejscu trafił.  

Giuseppe Scarpato Trio, Marradi, Musart Firenze Festival 2022

Na szczęście byłam widziałam, z radością wysłuchałam i nic nie straciłam. Fenomenalny koncert, fantastycznie zagrany, zaaranżowany, kapitalna muzyka, której przyświecało hasło przewodnie: "drogi muzyki na żywo są nieskończone".  

Giuseppe Scarpato Trio - czyli Giuseppe, który jest gitarzystą i producentem znanego na arenie włoskiej muzyki Edoardo Bennato, z bratem Gennaro przy perkusji i basistą Marco Palidori, niemal do północy wypełniali muzyką jeden z marradyjskich zakątków - Corte delle Domenicane. Niestety moja jakość nagrania telefonem jest żałosna, więc by nie umniejszać kunsztu artystów, pozostanę przy zdjęciach. 
 
Giuseppe Scarpato Trio, Marradi, Musart Firenze Festival 2022

Koncert w Marradi był wyjazdową częścią odbywającego się w tych dniach we Florencji MUSART FESTIVAL. Koncerty w toskańskiej stolicy potrwają do 26 lipca, a ich program możecie sprawdzić na oficjalnej stronie. Wczorajszy występ zakończył się owacją na stojąco i prośbą o bis. 
Wieki cale nie byłam na koncercie i już niemal zapomniałam jak to jest. Wielka radość i wdzięczność w sercu po poniedziałkowym lipcowym wieczorze. 

Najbliższe dni też nie poskąpią atrakcji!

Pięknego dnia!
OKLASKIWAĆ to po włosku APPLAUDIRE (wym. applaudire)

Giuseppe Scarpato Trio, Marradi, Musart Firenze Festival 2022
Giuseppe Scarpato Trio, Marradi, Musart Firenze Festival 2022

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze