Po czerwcu został świetlik

piątek, lipca 01, 2022

Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii

Czerwiec wyprowadził się nocą, zostawił w ogródku samotnego świetlika i ulotnił się łagodnie jak pierwsza w tym roku wypatrzona przez nas spadająca gwiazda. Gdybym tylko umiała zatrzymałabym go na dłużej...

Tymczasem pierwszy lipcowy poranek rozgościł się już w Biforco. Lipiec zapowiada się jako jeden z najbardziej intensywnych miesięcy w całym roku. Ktoś już gdzieś pakuje walizki i szykuje się drogi, potem następni i jeszcze następni. Do Marradi przybędzie w najbliższych dniach i tygodniach wiele osób i mam nadzieję, że atrakcji nam nie zabraknie.

Przed Tomkiem ostatni tydzień w roli nieletniego i jeszcze to wszystko do mnie nie dociera, bo przecież dopiero... Dopiero... Dopiero... Stara śpiewka. To już nawet nie jest science fiction tylko wyższy poziom abstrakcji,  ale na sentymentalne wywody przyjdzie czas za kilka dni. 

Ostatni dzień czerwca minął nam leniwie i w sumie bardzo... sentymentalnie. Ileż to się nagadaliśmy znów, ile nawspominaliśmy, nasłuchaliśmy muzyki i nawet ktoś tam pośpiewał i chwilkę potańczył... Taki miły sercu czas. 

Na dobry początek miesiąca planujemy dziś wyczekaną ucztę przy Santa Barbara, a poza tym weekend jeszcze bez konkretnych planów, choć wiele atrakcji w okolicy kusi. W Mugello ruszają sagry gastronomiczne, we Florencji w niedzielę darmowe muzea i od dziś książkowe szaleństwo na placach. W Marradi jutro wieczorem muzyka i zabawa przed jednym z barów, a po stronie Romanii w Brisighelli od jutra do 5 lipca feste medievali, czyli średniowieczne świętowanie. 

Dzieje się dużo i mam nadzieję, że lipiec podaruje nam tylko to co dobre!

Pięknego dnia, weekendu, lipca!


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze