Sinusoida, dary eko i czego uczą warsztaty

sobota, lipca 16, 2022

Dom z Kamienia blog Katarzyny Nowackiej

Przez chwilę poczułam się jakbym była w trakcie warsztatów. Przy stole jedenaście nakryć, a ja uwijałam się jak w ukropie, żeby przygotować jak najwięcej i jak najsmaczniej. Uśmiechałam się pod nosem sama do siebie, bo nagle zdałam sobie sprawę, że w czasie warsztatów uczą się czegoś nie tylko uczestnicy, ale i ja sama. Nie wiem czy Renia też ma takie uczucie. Teraz przygotować wielką "tavolatę" - jak mówią Włosi - to bułka z masłem.

Czasu na wszystko miałam wczoraj niewiele ponad godzinę i wszystko udało mi się perfekcyjnie i na czas. Byłam znów jak w kulinarnym transie. Uwielbiam ten moment działania - dwie różne torte salate, tonno fagioli i sałatka ryżowa i moja letnia sałatka z pomidorów i brzoskwiń. Myślałam jeszcze o zapiekanych daktylach, ale po pierwsze miejsca na stole już nie było, a po drugie marzyłam, by jak najszybciej wyłączyć piekarnik. 

Prawie wszystko zniknęło do ostatniego okruszka, więc mam nadzieję, że kolacja moim Gościom smakowała. 
 
https://www.domzkamienia.com/p/warsztaty.html
https://www.domzkamienia.com/p/warsztaty.html

Dziś sinusoida mojej formy znów pikuje w dół. Może drzemka poobiednia pozwoli naładować choć odrobinę wyczerpane do cna baterie... 
Może też uda mi się w końcu odpłynąć z ciekawą lekturą, nie tylko tą dla wyższych idei, która od miesięcy pochłania całkowicie mój wolny czas na czytanie.

https://www.domzkamienia.com/p/warsztaty.html
https://www.domzkamienia.com/p/warsztaty.html

Mario znów przywiózł kosz łakoci - pomidory, bakłażany, cukinie, orzechy, cebula, ogórki - tylko szaleć w kuchni! Mam nadzieję, że kiedy już popołudniowo odeśpię długie wieczory tego tygodnia, uda mi się coś nowego kulinarnie wyczarować. 
Ten zapach, te kolory, ta świeżość i jędrność oraz ta przemiła świadomość, że wszystkie te dary to takie "eko-sreko", że już bardziej się nie da - inspirują do kuchennego czarowania. 

Niech weekend w końcu piękny ma początek i niech pięknie trwa. Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze