Karnawałowy śnieg

sobota, lutego 13, 2021

Biforco - Dom z Kamienia
 
Nielubiana pogoda zjawiła się z punktualnością szwajcarskiego zegarka. Na nic były ułudy na początku tygodnia, że może się prognozy pomylą, nie sprawdzą, a może nas w ogóle ta nielubiana pogoda ominie. 
Najpierw przyszedł śnieg z deszczem. Bardziej deszcz niż śnieg. Za oknem zrobiło się zimno i paskudnie. 


Potem im bliżej wieczora tym bardziej się proporcje odwracały, aż w końcu jeszcze przed nocą Biforco się całe ubieliło i w takim też wystroju obudził się poranek. Śnieżyć już nie śnieży, ale przez kilka dni ma nam towarzyszyć prawdziwie zimowa temperatura. Na szczęście w parze z niską temperaturą ma przyjść słońce i lazur, więc przynajmniej tyle dobrego. 

Inna niefajna sprawa - znów nas przemalowali i nie o biel śniegu chodzi, tylko o ten zakichany pomarańcz. Oznacza to, że w Toskanii znów wróciły restrykcje, więc o Florencji to sobie jedynie przez najbliższy czas pomarzę. Nawet Mugello jest teraz ziemią zakazaną, jasny gwint...
Jak dobrze, że ja te góry choć mam za progiem! 

Dopiero zaczyna się dla mnie weekend. Dla chłopców też. Weekend wyjątkowo wyczekany, bo ten tydzień jakoś bardziej wymęczył niż poprzednie. Dziś ostatnia sobota karnawału, która nastroiła mnie sentymentalnie. To przecież właśnie rok temu Mikołaj spędził jeden z ostatnich dni w ławce scuola media przebrany za Padrino. To też rok temu szykowałam się na przyjazd z A. I to też rok temu świat stanął w miejscu. 

Muszę coś dziś chłopcom zmajstrować słodkiego. Coś wymyślę albo coś sprawdzonego powtórzę, ale najpierw muszę wyjść. Muszę, bo się uduszę, nawet jeśli aura - mówiąc delikatnie - wcale nie należy do moich ulubionych. Wygląda to trochę tak jakby wiosenne już od wielu dni Biforco nagle zestroiło się karnawałowo w zimowe fatałaszki. Niech i tak będzie. 

DOBREGO WEEKENDU!

ZAKAZANY to po włosku PROIBITO (wym. proibito)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze