Wrześniowa kąpiel

sobota, września 08, 2018


- My już idziemy - powiedziała starsza pani wkładając gazetę do torebki - teraz możecie zmienić "lokum".
- Dziękujemy tu też dobrze. 
- Ale tutaj macie takie roślinki, zupełnie jak kocyk, nic nie kłuje w... My to tak zawsze we wrześniu przyjeżdżamy, przecież nie można latem młodym rodzinom z dziećmi miejsca zabierać.
Starsza para zwinęła swoje manatki i poszła na obiad. Część naturalnego wybrzeża Adriatyku, tuż obok plaży nudystów porośnięta jest małymi drzewkami. W ten sposób tworzą się naturalne "pokoje". W sezonie, żeby taki sobie zająć, trzeba być na plaży bladym świtem albo tak jak inni tworzyć własne konstrukcje z pali i badyli wyrzuconych przez morze. Parawanów na szczęście nikt tu nie ustawia.


Chłopcy powiedzieli, że woda była zimna. Zimna... 25 stopni miała na bank, a może i ciut więcej, bo nawet ja skorzystałam z kąpieli. Na samą myśl, że na kolejny raz będę musiała czekać rok - "nie rok tylko jakieś dziewięć miesięcy" poprawiłam się w myślach - zaraz zanurzyłam się po uszy i popłynęłam przed siebie. 
Choć może to nie był ostatni raz w tym sezonie? Ponoć idzie do nas kolejna fala afrykańskiego ciepła.


Ludzi na plaży było jeszcze całkiem całkiem... Widocznie tak jak starsi państwo, myślą też inni. Coraz więcej osób urlopuje się we wrześniu, bo i tłumu mniej i chaosu nie ma, że o cenach niższych nie wspomnę. Gdybym miała gdzieś pojechać też wybrałabym wrzesień. Niestety w tym roku się nie udało. Może za rok? Tak czy inaczej nie rozpaczamy, bo Adriatyk mamy prawie na wyciągnięcie ręki i tego lata cieszyliśmy się nim dosyć często. 


Nadmorski dzień był cudowny, tak jak i Gamogna dzień wcześniej i tak jak pisałam, wykorzystaliśmy miniony tydzień maksymalnie. Dziś natomiast do Domu z Kamienia zawitają kolejni Goście i już na jutro plan jest intensywny. Dziś też sobota, a zatem i naleśnikowy poranek. Jednym słowem - czas na mnie. Dobrego weekendu!

POKÓJ - to po włosku CAMERA (wym. kamera) lub STANZA (wym. stanca)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze