Zmiana dekoracji. Czas na jesień - "ale lipa"!

niedziela, września 23, 2018


I tak oto na świecie, przynajmniej formalnie, zapanowała jesień. Krążą głosy, że od wtorku już nie tylko formalnie, a w każdym calu, pełną gębą, ale to we wtorek. Dziś jest dziś i pierwszy jesienny ranek pięknie się obudził, a na blogu już wczoraj zmieniła się dekoracja. Letnie zdjęcie było chyba moją ulubioną wizytówką i ciężko było się z nim rozstać. I chyba właśnie dlatego mimo wyraźnej mojej wizji na jesienny "look" Domu z Kamienia, uległam wizji Mario, która była taka niesmutna, taka wciąż ciepła, taka ... toskańska. 
"Nie musisz być od razu w kapotę ubrana" - mówił Mario - "przecież u nas jesień najczęściej bywa właśnie taka". Rzeczywiście, gdybym miała czekać na spadające hurtem liście czekałabym do końca października, a jesień w kalendarzu już dziś. 
A zatem "winnymi" obrazkami mówię Wam jesienne BUONGIORNO.


- Popatrz... Nawet moje ukochane lipy tu i tam listki mają pożółkłe... - Mówię do Tomka, kiedy idziemy do Marradi na nasze ostatnie w tym sezonie letnie lody.
- Co ja ci mogę powiedzieć? Jednym słowem... LIPA, nie? - i zaraz zaśmiewa się ze swojego żartu - to jest tak zwany żart inteligentny! 
- Bardzo!


To było piękne lato. Gorące, roześmiane, wilgotne. Goście tłumnie nas odwiedzali, cykady grały w najlpesze, po Pigarze niósł się donośny śpiew, Biforco znów ruszt wygrało, przez Marradi przemknęły streghe,  białe sukienki łopotały wokół nóg, pomidory dojrzewały, migdały z drzewa spadały.  
I to by było na tyle w kwestii lata 2018... Będę tęsknić i wspominać. 


 A już jutro kolejna część ślubnej sesji, tym razem z samego serca Toskanii. Miłej niedzieli!

SPADAĆ to po włosku CADERE (wym. kadere)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Świetne zdjęcia... i ten nieziemski ciul :) Wszystko idealnie :)

    OdpowiedzUsuń