Kiedy magia jest częścią codzienności

sobota, września 01, 2018


I tak oto letni sezon turystyczny w Kamiennym Domu dobiegł końca. Czas pożegnać ostatnich Gości... A., M. i dziewczynki - wracajcie szczęśliwie do domu! Będziemy tęsknić!

Dziękujemy wszystkim, którzy zawitali w nasze skromne progi, czy też inne progi marradyjsko - biforcowe, bo tak czy inaczej byliście z nami. Mam nadzieję, że staniemy się częścią miłych wakacyjnych wspomnień, mam nadzieję, że będziecie do nas wracać, bo przecież tyle jeszcze zostało do zrobienia i do zobaczenia! Nie poszłyśmy w góry na babską wyprawę, nie pokazałam Wam Gamognii i Lozzole, moja kostka pokrzyżowała niestety wiele planów. Nie wyruszyliśmy też na strastellatę i wielu z Was ostatecznie nie dotarło nad Santerno. Niektórych ominęła Noc Czarownic, a innych potańcówka w Popolano. To chyba wystarczające powody, by kiedyś jeszcze do nas zawitać! Mam nadzieję, żę tak jak mnie 11 lat temu, tak i Wam teraz Marradi skradnie kawałek serca...


Wzruszam się na wspomnienie ostatnich miesięcy. Och, co to był za czas...
Siedzieliśmy razem do nocy, zwiedzaliśmy, pluskaliśmy się w morzu i rzece, biesiadowaliśmy, zajadaliśmy polentę, pizzę, dzika i inne swojskie przysmaki, wypiliśmy morze, a może nawet dwa morza wina i rzekę spritza, rozmawialiśmy o głupotach i o rzeczach całkiem poważnych, był śmiech i łzy, odkrywaliście z nami nowe miejsca i powracaliście z nostalgią w stare. Niektórzy poznali słynną cantinę Giancarlo i jego wyjątkowe przetwory, Annę Marię i jej Palazzo Torriani i prawie wszyscy ucztowali w ogrodzie świętej Barbary. Pozwoliliście obsypać się kolorowym proszkiem, kibicowaliście Biforco, a potem świętowaliście z nami czerwono niebieskie zwycięstwo, śpiewaliśmy ile sił w płucach i tańczyliście ile ikry w nogach ... Wiecie już jak robi się zdjęcia "bez gaci", jak smakują "cycki" i kiedy trzeba rozluźnić podbródek. Wiecie, że jest takie miejsce na ziemi, gdzie każdego dnia dzieją się prawdziwe cuda, miejsce, gdzie magia jest częścią codzienności, a nie tematem jednej nocy. 
Marradi, Biforco i my "Dom z Kamienia" - bardzo Wam dziękujemy, a niebo już za Wami płacze. 

***
Spadła kolejna kartka z kalendarza ... BUONGIORNO SETTEMBRE! Dzień dobry wrzesień! BYĆ CZĘŚCIĄ - FARE PARTE  (wym. fare parte)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze