Życie jak niekończąca się uczta

piątek, maja 03, 2019I tak po długich tygodniach, a nawet miesiącach zasiedliśmy w końcu przy wiekowym stole, z którego wniesieniem jeszcze tak niedawno było tyle ceregieli. Na stole elegancki obrus, na nim piękne talerze, zdaje się z faenckiej ceramiki, kieliszki, wino, misa sałaty i dla odmiany kolacja w bardziej polskim stylu. Nigdy bym nie przypuszczała, że to co zadziało się latem taki znajdzie finał. Uprzedzam pytania - nie nie stałam się jeszcze toskańskim posiadaczem ziemskim. Ja nie. Ale tak czy inaczej będę opiekunem bardzo miłego zakątka. 
Apartament z duszą w samym centrum Marradi będzie czekał na swoich gości. Brakuje jeszcze kilku detali, ale już jest pięknie! Pozwólcie jednak, że z porządną sesją zdjęciową zaczekam kiedy już ostatni drobiazg trafi na swoje miejsce. 
W każdym razie już dziś mogę to napisać: gdybyście jeszcze nie mieli planów na wakacje, serdecznie zapraszamy do Marradi, tym razem do "Lavandy"!


Mam wrażenie, że w ogóle ten tydzień dosyć intensywnie kręcił się przy stole. Czy przy moim własnym stole, czy przy rzecznym kamieniu, czy przy barowym stoliku we Florencji, czy przy stole "lawendowym", aż na koniec do Marradi powróciła M. z rodziną i razem zasiedliśmy przy stole w marradyjskim il Camino. 
Czwartek był bardzo intensywnym i pięknym dniem. Do połowy bardzo pracowity, od drugiej połowy bardzo towarzyski. 
Kiedy przez życie przewija się tyle niezwykłych ludzi, ma się wrażenie, jakby to życie było niekończącą się ucztą. Często jest tak, że to napotkani po drodze ludzie nadają życiu smak. 
Moje życie od kilku lat, choć bardzo skromne, to jednocześnie przewspaniale smakuje!  


A dziś? Dziś piątek! Oggi Venerdì! Intensywny tydzień będzie miał swoją kontynuację! I tak piątkowy wieczór to teatr, sobota kto to wie, a w niedzielę Mikołaja bierzmowanie. Karuzela kręci się dalej!

PRZY STOLE to po włosku A TAVOLA (wym. a tawola)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

 1. Dzień dobry! A gdzie szukać informacji o Lavando?
  Bo w zakładce wakacyjnej pusto...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pusto bo tak jak pisalam, brakuj3 drobiazgow a w zwiazku z tym i zdjec. Tak czy inaczej zapytania na maila poprosze:) milego popoludnia!!

   Usuń