Problem z "trójką" i Wielka Piątka.

sobota, maja 18, 2019


W ostatnich dniach w Domu z Kamienia było naprawdę wesoło. Już nie pamiętałam kiedy ostatni raz tak się śmiałam - całą sobą, do rozpuku! Wielka Piątka jest naprawdę Wielka. 

W piątek najważniejszy był oczywiście Mikołaj. Kiedy tort dotarł do domu okazało się, że brakuje świeczek. Zaczęłam więc przekopywać wszystkie możliwe szuflady w poszukiwaniu cyferek z minionych lat. Jedynkę zaraz znaleźliśmy, po drodze kilka szóstek, ale 3 ani jednej.
- Cavolo! Musi gdzieś być 3!
- A niby skąd u nas miałaby być 3??? - Zapytał Tomek szczerze zdziwiony.
- Skąd??? Skąd?? Jak skąd??? Przecież ja jeszcze trzy lata temu miałam właśnie 3 na torcie!!!
- A... no tak...
Bezczelność!
Ostatecznie "3" nie znaleźliśmy, ale Mikołaj wykazał się kreatywnością i sam 13 na swoim torcie z tego co było skomponował, bardzo dumny i ubawiony z takiego rozwiązania.
Wyprzytulaliśmy tego naszego Maleńtasa, który - choć zabrzmi to abstrakcyjnie - wszedł radośnie w 14 rok swojego życia.


Tymczasem Wielka Piątka między jednym śmiechem, a drugim uczyła się w minionych dniach robić z Mario pizzę, zwiedzała Brisighellę, delektowała się lokalnymi smakami i Kuchnią Domu z Kamienia, a dziś szykuje nam się dzień w toskańskiej stolicy. Wprawdzie pogoda po dwóch łaskawych dniach postanowiła znów się na nas wypiąć, ale trudno. Nie sądzę, żeby pięć niesamowicie radosnych i pozytywnie zakręconych kobiet zwiesiło nos na kwintę z powodu jakiegoś tam deszczu. Wręcz przeciwnie! Patrząc na nie myślę sobie, że jeśli rosyjska poezja może być powodem do tego, by śmiać się do rozpuku, to takim powodem równie dobrze może być też deszcz.
DOBREGO DNIA!

TRZYNAŚCIE to po włosku TREDICI (wym. tredici)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze