Wieści z Krainy Deszczowców

środa, maja 15, 2019


Wtorek na tle ostatnich dni okazał się całkiem łaskawy. Słońce zaszczyciło nas swoją obecnością i zaraz świat nabrał kolorów. Oczywiście nie żebym mogła spowić się w zwiewne sukienki, ale przynajmniej choć przez chwilę parasole mogły obeschnąć, a woda w rzece zejść do przyzwoitego poziomu. 

***
Mikołaj wrócił uradowany z wycieczki do Florencji, ale też nieco zdegustowany zachowaniem  niektórych kolegów. Zaczęłam się zastanawiać czy pewne rzeczy wynosi się z domu czy to już kwestia charakteru. W każdym razie ja cieszę się tym, że na domowym gruncie udało mi się zaszczepić ciekawość świata, podziw dla sztuki i przede wszystkim kulturę osobistą, o które - jak widać - coraz trudniej w naszych czasach. 
Mikołaj opowiadał o Ghibertim, o Michelangelo, o Duomo i o Baptysterium. Z krótkiego streszczenia znów dowiedziałam się tylu ciekawych rzeczy, że aż mnie świerzbi żeby o tym napisać, ale myślę, że uczciwie będzie zostawić te opowieści Mikołajowi. Niech znów potrenuje pisanie w języku ojczystym i sam podzieli się z Wami florenckimi ciekawostkami.

***

Dziś do Domu z Kamienia zawitają nowi Goście. Jeszcze tylko kilka "guzików" pozostało do dopięcia, w tym wysłanie petycji o lepszą pogodę i tak oto wraz z majowymi Gośćmi ruszy pełną parą nowy turystyczny sezon wiosna - lato 2019 w Domu z Kamienia.

***

Dialog o poranku:
- Nie pada?
- Pada. 
- O Jezu...


Tak tak... Pada... Pada... Pada... Niby jutro ma przestać i mam nadzieję, że tak się rzeczywiście stanie, bo jednak w słońcu całe życie wygląda zupełnie inaczej...

PADA to po włosku PIOVE (wym. piowe)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze