Przed bierzmowaniem - rok później

niedziela, maja 05, 2019


Nie wyszło nic z naszych planów na ten dzień...
Nikt więcej poza naszą "marradyjską rodziną" nie mógł do nas dołączyć, więc będziemy w skromnym gronie. Nie zrobimy też obiadu w ogrodzie tak jak chcieliśmy i tak jak to było rok temu z okazji Tomka bierzmowania. Nawet jeśli noc była ciepła i na dworze aura panuje zadowalająca, to ponoć w ciągu kilku najbliższych godzin ma zmienić się pora roku i to bynajmniej nie na cieplejszą. 

Tak czy inaczej mam nadzieję, że to będzie piękny dzień, bo przecież to czy tak będzie zależy od nas samych!

Na deser nie będzie babcinej szarlotki, ale równie pyszne truskawkowe tiramisu'. Zamiast grillowanego mięsa i warzyw - pieczona perliczka i opiekane ziemniaki. Na pierwsze danie zaplanowałam przetestowany ostatnio na Gościach makaron ze szparagami. Mam nadzieję, że wszystko smacznie się uda!

Klasa Mikołaja spotkała się wczoraj na ostatnim przygotowaniu. Dzieciaki do bierzmowania pójdą w tym roku w niebieskich bluzach. Bardzo mi się ten tutejszy zwyczaj podoba - bluza i dżinsy, jak na gust nastolatków przystało! Bez zbędnej pompy, naturalnie.

Wzruszyła mnie niespodzianka jaką przygotowały dla klasy dawne nauczycielki ze szkoły podstawowej - krótki liścik i życzenia od serca. To pokazuje jak wyjątkowa to była klasa, jak niezwykłe relacje zbudowały z się miedzy dziećmi i nauczycielkami.

Bierzmowanie Maleńtasa... Czas gna. 
Niech to będzie dobry dzień bez względu na pogodę! A ja tymczasem już zmykam, bo perliczka czeka jeszcze na obróbkę, a aparat na spakowanie. Jestem też dziś oficjalnie fotografem. 
Dobrej niedzieli!

ZALEŻY OD NAS to po włosku - DIPENDE DA NOI (wym. dipende da noi)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze