Zły sen

czwartek, października 13, 2022

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Obudziłam się spocona, jakbym przebiegła maraton. Obudziłam się nagle i przede wszystkim - na szczęście się obudziłam! To znaczy na szczęście to wszystko, to był tylko durny sen... Sen jak bumerang.

Sen był długi i bardzo złożony, ale nie było w nim cienia wielkiego absurdu, jak to często w snach bywa. Można powiedzieć, że ten sen miał nawet kilka wątków, obsadzony był bogato prawdziwymi postaciami i ciągnął się w nieskończoność jak brazylijski serial, a osią wszystkiego był mój przyjazd do Polski i - o zgrozo - utknięcie w niej jak w pułapce. 

Z nieznanych mi powodów byłam tam i byłam, a powrót do włoskiego domu jakoś nie chciał nadejść i to wszystko było tak bardzo stresujące, że obudziłam się z takim uczuciem, jakby ogryzek paniki zakleszczył mi się w gardle. To tylko sen... To tylko sen... Jestem tu. Jestem w domu. Calmati! Aż usiadłam na łóżku i budzik na ten poranek wcale nie był już potrzebny. Ten sen powraca coraz rzadziej, ale jednak wciąż powraca, choć minęło prawie dziesięć lat.   

To już dziesiąta jesień tutaj i dawne życie niby zostało hen daleko w tyle - przynajmniej teoretycznie, jednak mam wrażenie, że uwiązane niewidzialną nitką, ciągną się za mną stare traumy, sprawy w głowie niepoukładane. 

To wszystko zaburza czasem spokój i sprawia, że spragnioną snu, zmęczoną głowę nawiedzają idiotyczne "koszmary".

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Środa upłynęła nam pięknie. Wieczorem znów kładłam się spać z wdzięcznością w sercu, bo za tak wiele drobiazgów - niedrobiazgów mogłam być wdzięczna. Spędziłyśmy warsztatowo wspaniałe południe w zaprzyjaźnionej winnicy, słońce nas rozpieszczało,  potem spędziłyśmy też miłe popołudnie i równie miły wieczór. Warsztatowy tydzień powoli dobiega końca i myślę, że każdej z nas żal jest na samą myśl o pożegnaniu. 

CALMATI to znaczy USPOKÓJ SIĘ

 

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Niestety , traumy mają to do siebie ,że wloką się latami za człowiekiem .. Marysia

    OdpowiedzUsuń