Petarda śmiechu i kiedy człowiekowi się chce

niedziela, października 09, 2022

Dom z Kamienia blog, Marradi warsztaty kulinarno trekkingowe

Kaczka za oknem tak się drze, że nie sposób spać. Kwacze jak najęta i tylko ciekawa jestem czy ona tak do innej kaczki czy sama do siebie. Mimo kolejnego długiego wieczoru, mimo niedzieli dzień zaczął się dla mnie znów bardzo wcześnie. To chyba jest trochę tak, że kiedy wpadam w warsztatowy rytm to działam na najwyższych obrotach i nie umiem nawet na chwilę zwolnić. Zwolnię i wyśpię się za tydzień albo za dwa albo kiedyś tam.

Kiedy robi się coś, co się lubi - to naprawdę się człowiek tą pracą nakręca do niemożliwości. A jeszcze jak usiądziemy we dwie i zaczniemy nasze pomysły spuszczać ze smyczy, to czasem same za sobą, za tymi pomysłami nie potrafimy nadążyć. Czasu za mało, żeby je wszystkie zrealizować. Ubaw często mamy same z siebie, bo nawet ustalone wcześniej menu potrafimy zmienić kilka razy na dzień, bo może jeszcze to, a jeszcze tamto. Nieba kulinarnego i nie tylko byśmy przychyliły. Chciałybyśmy, by każdy kto kończy warsztaty, zaczynał za nimi tęsknić zanim jeszcze wsiądzie do pociągu czy auta.

Jedna z uczestniczek powiedziała wczoraj z mieszanką podziwu i niedowierzania: "że też wam się chce!" 

Tak, zdecydowanie nam się chce! Chce nam się bardzo i kiedy to chcenie pada na dobry grunt, to wychodzi z tych warsztatów prawdziwa "petarda". Petardą śmiechu zaczął się październikowy turnus i chciałabym bardzo, by w takim nastroju toczył się dalej. 

Pogoda ma nas dziś wystawić na próbę, ale na to niestety nie mamy wpływu, najwyżej będziemy traktować ją ze śmiechem. Mam nadzieję, że niedzielę dodatkowo osłodzi kasztanowa sagra i kasztanowe słodkości. Stęskniłam się za tortelli di marroni...

Pięknej niedzieli!

ŚMIECH to po włosku RISATA (wym. rizata)

Dom z Kamienia blog, Marradi warsztaty kulinarno trekkingowe

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze