Wiatr w żagle

środa, kwietnia 20, 2022

Dom z Kamienia - blog o życiu we Włoszech.

Miałam dziś snuć dalszą część opowieści o naszej przedwielkanocnej wyprawie i zabrać Was na piękne plaże w okolicach Livorno, ale to bajanie będzie musiało chwilkę zaczekać. Po pierwsze czasu dziś na spokojne pisanie nie ma w nadmiarze, a tak naprawdę nie ma go wcale, więc na szybko tylko chciałam Wam podziękować za wczorajszą obecność na moim spotkaniu autorskim zorganizowanym przez wydawnictwo Pascal i podzielić się wrażeniami.  

Było Was całkiem sporo i wielu z Was pozostało przez cały czas trwania spotkania, co znaczy, że chyba bardzo nie przynudzałam. Dzięki Justynie Dżbik - Kluge, która ładnie nasze spotkanie zapowiedziała poczułam się spokojna i ogarnęły mnie dobre przeczucia. Pomyślałam sobie w ciągu dnia leżąc na łące Dyzia, że musi być dobrze! - i chyba rzeczywiście było. Cieszę się, że miałam możliwość opowiedzenia o tym, co wypełnia moje życie, co inspiruje do pisania. 

Cieszę się też, bo przedziwnym zbiegiem okoliczności i rozmowa z Tomkiem dzień wcześniej i pytania Justyny o moje zapiski z Notesów, kazały mi znów wyciągnąć z szuflady rozsypane części  "Domu z Kamienia" i zacząć myśleć na poważnie o TEJ książce. Może to rzeczywiście już czas? 

Wczorajsze spotkanie dało mi dużo do myślenia, dużo dobrego, dużo pozytywnej energii. Znów złapałam więcej wiatru w żagle. 

Mam nadzieję, że Wam również to spotkanie się podobało, a kto przegapił TUTAJ wciąż może obejrzeć cały zapis rozmowy. Kto natomiast chciałby dowiedzieć się co kryją Nieznane Toskania i Romania - wydawnictwo podało właśnie informację, że obydwie pozycje ukazały się jako e-booki na publio.pl. 

Dziś na mnie już czas. Obowiązki wzywają, więc gnam przed siebie. Jutro mam nadzieję będzie czas na dokończenie zaległej opowieści... 
Pięknego dnia!


ŻAGLE to po włosku LE VELE (wym. le wele)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

3 komentarze

 1. Kasiu, było pięknie.Wysłuchałam całej opowieści.
  Dziękuję serdecznie.
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej Kasiu, wczoraj nie dałam rady :( ale za to dzisiaj nadrobiłam, wysłuchałam całości i jak zwykle znowu zamarzyłam sobie o Italii :) może może kto wie :) Uwielbiam Cię słuchać ale Ty to już wiesz :) a na książkę "Dom z Kamienia" czekam niecierpliwie. Ściskam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Kasiu!
  Piękny wywiad, wysłuchałam późnym wieczorem. Mieszkałam we Florencji 6 lat, teraz mieszkam poza ale prawie codziennie jestem , bo tu pracuję. Wielu ciekawych rzeczy dowiedziałam się od Ciebie. Pięknie opowiadasz i bardzo miło się ciebie słucha. Zazdroszczę Ci (oczywiście pozytywnie) tych wędrówek po górach, gdybym bliżej mieszkała z ogromną przyjemnością wędrowałabym z Tobą. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń