Glicine, maki i florencka niespodzianka

środa, kwietnia 06, 2022

Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii, wisteria

Glicine - czyli po polsku glicynia lub wisteria. Pozwólcie jednak, że ja nadal będę mówić "glicine", bo to cudowne drzewo - pnącze poznałam tutaj, tylko tu widziałam, więc na zawsze już będzie miało dla mnie włoską nazwę. 
Glicine najpiękniejsza kwietniowa sukienka, w którą zaczyna teraz stroić się Florencja i cała Italia. Zawsze tak bardzo wypatruję tego momentu, bo niewiele jest roślin, które kwitną w tak spektakularny sposób. Trudno przejść obojętnie...  

Florencja - kwitnienie glicine
Florencja - kwitnienie glicine 

W Marradi tymczasem zakwitł pierwszy mak! Choć prawdziwe ciepło dopiero nieśmiało się rozkręca, to dorodny papavero już zaczerwienił się przy via Francini. Zieleń też robi się coraz wyraźniejsza. Oczy się cieszą patrząc na coraz żywsze w barwach Apeniny. 

Zabrakło dziś czasu na opowieść o obrazach, ale kwiatki też są w życiu ważne. Dni teraz wypełnione są po brzegi lekcjami tak, że trudno znaleźć nawet czas na dłuższy spacer. Tydzień dotelepał się do połowy - nie wiedzieć jak, nie wiedzieć kiedy... 

Mak - wiosna w Marradi, Dom z Kamienia blog

Na koniec mam dla Was niespodziankę. Za radą Pewnej Dobrej Duszy postanowiłam stworzyć na Facebooku grupę dedykowaną Florencji i wszystkiemu co z nią związane. To grupa zamknięta - żeby uniknąć hejtu i spamu, ale wejść po odpowiedzeniu na dwa pytania może niemal każdy. 

Chciałabym aby było to miejsce spotkań miłośników Florencji, tych - którzy już tu byli, tych - którzy dopiero próbują się z nią zaprzyjaźnić, tych - którzy o niej marzą i do niej tęsknią. 

Chciałabym byśmy wzajemnie - nie tylko ja - wymieniali się opowieściami, informacjami - od ciekawostek, po te najbardziej praktyczne. Mam nadzieję, że ten pomysł Wam się spodoba. Ja serdecznie Was zapraszam: FLORENCJA - SEKRETY MIASTA i OKOLIC. 
Nie ma jeszcze regulaminu, ale już możecie pukać i zapraszać znajomych, oraz dzielić się "swoją" Florencją, pytać, radzić, szukać. Nie ma jeszcze treści, ale mam nadzieję, że razem będziemy ją budować. 

Dobrego dnia!

Mak - wiosna w Marradi, Dom z Kamienia blog

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze