Powrót do "marszu" w duecie

wtorek, stycznia 16, 2024

 Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Poniedziałek minął w połowie na lekcjach, w połowie na zakupach, a po środku udał się nawet mały spacer. Przed wyjazdem Pawia miałam w głowie jeszcze tysiąc drobiazgów do kupienia, bo jego powrót do Polski to zawsze okazja, żeby przekazać kilka przysmaków Mamie i Świcie. Ostatecznie zapakowałam całą torbę makaronu, oliwę, kawę, coś z truflami, coś z pistacji, coś pikantnego, coś słodkiego - takie moje włoskie "kocham Was". Żeby moi bratankowie pamiętali, że mają ciocię!

Przez cały dzień social media trąbiły o blue Monady. W moim dniu "blue" było jedynie toskańskie niebo i jego odbicie w wodach Lamone. Dzień był wyjątkowej urody, a do tego policzki smyrał ciepły wiatr, więc nawet ja wygrażająca na zimę paradowałam wczoraj bez czapki, z rozchełstaną kapotą. 

W najbliższych dniach idą do nas deszcze, ale temperatura ma być bardzo przyjemna. Śnieżnej zimy na ten moment na horyzoncie nie widać. Przyjdzie? Nie przyjdzie? Pewnie w końcu przyjdzie i jeśli tak miałoby być, wolałabym wcześniej niż później. Styczeń jest już za połową i teraz przy łaskawej temperaturze i odrobinie słońca można już wypatrywać pierwszych wiosennych kwiatów. W rogu obok wejścia do naszego domu zakwitł już fiołek!

Dni się wyraźnie wydłużyły. Dziś w Marradi słońce zajdzie o 17.01, a to znaczy, że niebo nosi ślady dnia mniej więcej jeszcze pół godziny później. 

Wracamy do normalnego rytmu. Znów zostaliśmy z Mikołajem we dwoje i już na to "we dwoje" mamy w najbliższych dniach ambitny plan. W poniedziałek między jednym działaniem a drugim odkryłam kolejny fascynujący sekret Florencji i już przebieram nogami, żeby go najpierw sfotografować, a potem o nim opowiedzieć. Poza tym mam zamiar intensywnie działać z książką i z treścią na nową stronę.  

Niech druga połowa stycznia pięknie się pisze!

CIOCIA to po włosku ZIA (dz-ija)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze