Jeszcze jeden letni punkt programu

piątek, czerwca 04, 2021

Santa Barbara - Dom z Kamienia blog
 
Dym zawisł nisko nad Lamone, a wieczór powoli siadał przy stole. Przy świętej Barbarze pachniało kolacją. Pachniało sielsko, smakowicie i tylko kibicowałam w myślach Mario - kucharzowi, żeby szybciej i zaklinałam żar, by żarzył się mocniej, bo czułam jak żołądek z głodu przykleja mi się już do pleców. Cały dzień chodzenia po Florencji zrobił swoje. Nie wiem czy bardziej byłam głodna czy zmęczona. Czułam jak robię się jeszcze bardziej niecierpliwa niż rozkapryszony trzylatek. 
W końcu zasiedliśmy do grillowanych cukinii, bakłażanów, pomidorów, do "salsicci", "pancetty", do  wina, do deseru bezowego. I to też jest jeden z hitów marradyjskiego lata. Każdego roku jak mantrę powtarzam, że kolacja przy Santa Barbara to obowiązkowy punktnaszego letniego czasu. W tym roku wyjątkowo długo czekaliśmy z grillową inauguracją, ale niestety takie to czasy. Na szczęście wszystko zdaje się wracać do normy i oby już tak zostało. Choć oczywiście co będzie za jakiś czas, to przecież nie wie nikt. W każdym razie mam nadzieję, że takich kolacji przy Santa Barbara czeka nas jeszcze wiele.

Santa Barbara - Dom z Kamienia blog
Santa Barbara - Dom z Kamienia blog

Dym wisiał nad rzeką jak delikatny woal. Przy brzegu kłębiły się ryby. Spokój wieczorny spowił całą dolinę, tylko chłopcy nadal - tak jak wtedy gdy byli mali - kłócili się czyja kolej na hamak. 

Próbowałam w myślach doliczyć się ile to już sezonów ucztujemy przy małym kamiennym domku, ale zupełnie pogubiłam się w rachunkach. Te wszystkie lata powoli zaczynają mi się mieszać. Wydaje mi się, że Mario przeprowadzka była całkiem niedawno, ale kiedy przypominam sobie niektóre momenty, biesiadowania, Gości to słowo "niedawno" zaczyna być kpiną

Santa Barbara - Dom z Kamienia blog
Santa Barbara - Dom z Kamienia blog

Kolejny weekend przed nami - pierwszy czerwcowy weekend. Nawet jakieś sprytne plany mam w głowie, więc mam nadzieję, że to będzie dobry czas. Wczorajsza Florencja przyniosła oczywiście nowe odkrycia, nowe historie, ale teraz na mnie już pora. O Florencji opowiem innym razem. 

Dobrego dnia!

DYM to FUMO (wym. fumo)

Santa Barbara - Dom z Kamienia blog

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze