Monsunowa Florencja

środa, czerwca 09, 2021

Spacer po Florencji Dom z Kamienia

Ostatnie dni są tak rozbiegane, że ciężko poskładać myśli. Wszystko skumulowało się w jednym czasie. Praca nad książką, przygotowanie naszych kulinarnych warsztatów (ostatnie miejsca wolne!), początek sezonu turystycznego, lawina maili z zapytaniami o lokum i wakacje w Marradi, a do tego przecież są lekcje i zwykłe codzienne obowiązki. 

Jestem "zadaniowcem", mistrzem organizacji i strategii, ale te myśli jednak poskładać jest mi ciężko. Pewnie dlatego, że przez kilka dni nawet w moje samotne góry nie wyszłam. Może dziś? 

Spacer po Florencji Dom z Kamienia

Wczorajszy spacer z Gośćmi po Florencji zainaugurował mój nowy turystyczny sezon. Pogoda dała nam w kość - przez cały dzień albo lało albo w przypływie łagodności "tylko" padało. Na szczęście jednak było ciepło, więc ważne było żeby mieć parasolkę nad głową, a reszta i tak się udała. Kolejny raz potwierdza się teza, że to nie pogoda świadczy o dobrym dniu, tylko dobre towarzystwo. 

Dzień był wspaniały, a dodatkowo monsunowy klimat uwolnił zapach lip. Ten zapach mieszał się wczoraj z jaśminem i to był zdaje się jeden z częściej powtarzanych komentarzy: jak pięknie pachnie!

Poza upajającym zapachem mam nadzieję, że kaprysy pogody wynagrodziły też florenckie smaki. Cieszę się, że moje sekretne miejsce na posiłek przypadło Gościom do gustu. Myślę, że poza oczywistymi zabytkami wspaniale jest zaczerpnąć lokalnego folkloru i to się chyba wczoraj udało.

Moim Gościom raz jeszcze bardzo dziękuję za wspaniały czas i zapraszam kiedyś w naszą dzicz Apeninów!

Spacer po Florencji Dom z Kamienia
Spacer po Florencji Dom z Kamienia
Spacer po Florencji Dom z Kamienia

A jutro już nowa opowieść, bo nagromadziło się ich tyle, że zaraz jakaś mi się w głowie na pewno zgubi. Będzie bardzo, bardzo ciekawie! 
Dziś tak krótko, bo czas znów nabiera przyspieszenia. Dziś też zrobiła nam się piękna aura, więc trzeba ją mądrze wykorzystać.

MONSUN to po włosku MONSONE (wym. monsone)

Dom z Kamienia, spacery po Florencji
Sekrety Florencji - Dom z Kamienia blog
Dom z Kamienia blog, spacer po Florencji

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Piękna Florencja pięknym tłem dla pięknych pań!
    Chiostro to Santo Spirito?
    Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń