Czerwcowa szajba, czerwcowa tęsknota

piątek, czerwca 25, 2021

Kasia z Domu z Kamienia

Nagle, nie wiedzieć skąd, nie wiedzieć czemu, ale z tą samą regularnością i punktualnością jak każdego roku obudziła się we mnie tęsknota za czerwcem. Jutro już dwudziesty piąty... - pomyślałam kładąc się spać i zaraz sama przed sobą się zganiłam, że przecież pozostałe jedenaście miesięcy nie może być tęsknotą za czerwcem. Zaraz się oczywiście ogarnę, bo przecież moja filozofia życiowa to cieszyć się każdą chwilą, a nie odliczaniem do weekendu, do wakacji, do lata czy co tam jeszcze... 
Tylko kiedy czerwiec już powoli zakłada buty, czuję się tak jakbym stała w przedpokoju i obserwowała jak czuły, ukochany przyjaciel właśnie wychodzi, a ja ze świadomością, że zobaczymy się dopiero za jedenaście miesięcy mogę tylko pomachać, uściskać, łezkę uronić. 
Ja na punkcie giugno naprawdę mam szajbę!

W czwartek zmęczenie dopadło mnie ze zdwojoną siłą. Nie było nawet zwykłego marszu do sklepu, a gdzie tu mowić o kilometrach i trekkingu. Zamiast tego była porządna sjesta, jakiej nie powstydziłby się mieszkaniec południa. Spałam na dworze jak dziecko albo raczej jak chłop po robocie czy też baba po robocie i tylko mi stogu siana dla klimatu brakowało. Tym razem nawet nie było w tym żadnej poezji, żadnego Dyzia, ot zmęczona baba na leżaku.

Ale jak się wyspałam, to zrobiło mi się lepiej. 

Świt dziś obudził się unurzany w malinowym budyniu. Piękny czerwcowy świt. Jak dobrze, że jeszcze przez chwilę jest czerwiec, że jeszcze są ginestre i lipy pachną, że jeszcze na gałązkach dyndają poziomki, że budzi się wcześnie i późno idzie spać.

Choć nie ma jeszcze szóstej jestem już na nogach w pełnym rynsztunku i zaraz gnam na stację, by spędzić kolejny wyjątkowy dzień - taką przynamniej mam nadzieję. Cieszę się na moją "Ukochaną" i cieszę bardzo na umówione spotkanie. 

GIUGNO (dżiunio) to znaczy CZERWIEC 

spódnica i stanik - www.madame.com.pl

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Ależ piękne kolory nieba i wody, nie wiadomo która niebieskość piękniejsza.
    pozdrawiam Monika

    OdpowiedzUsuń