Toskania taka trochę inna

czwartek, lutego 20, 2020

Wakacje w Marradi zima Dom z Kamienia

Przerywnikiem w zwiedzaniu przez zimowych Gości "znanych miast" był swojski dzień w Biforco. Taki dzień to spacer do Marradi po zakupy, wygłaskanie Bianki po drodze, lody w barze, lekki trekking po górach, zgłębianie i podziwianie lokalnej flory oraz wspólna kolacja, czyli na przykład pizza, którą Goście przygotowują razem z Mario. Chciałoby się rzec - klasyk. 

I może dla niektórych nie ma w tym nic wielkiego, może obiektywnie nawet nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale... Nie wiedzieć czemu, ten nasz swojski klasyk bardzo się podoba. Czasem nawet podoba się tak bardzo, że blednie przy nim i renesans i sztuka i słynna architektura... 
Nie żebym z paletą biforkowych atrakcji miała stawać w szranki z Michelangelo, Medyceuszami czy Brunelleschim, jednak kiedy kolejny raz słyszę: "w Biforco najmilej, w Biforco tak dobrze, taka cisza i spokój" to serce mi skacze pod sufit.

Wakacje w Marradi zima Dom z Kamienia

Takie słowa są potwierdzeniem tego, że moja spaczona, nieobiektywna głowa nie wypisuje na blogu farmazonów. J., która spędzała u nas wakacje dwa tygodnie temu - powiedziała: to co na blogu - to nie "fotoszop", tutaj tak jest naprawdę.  

I nawet jeśli nie ma winnic jak w Chianti, nawet jeśli nie ma gór wysokich jak Alpy Apuańskie,  nawet jeśli sielski, pszeniczny krajobraz nie jest upstrzony strzelistymi cyprysami jak w Orci, coś jednak jest... 
Coś co sprawia, że większość Gości powraca rok po roku, czasem częściej, czasem rzadziej. Coś co słowami trudno ująć. Coś ewidentnie jest w tej Toskanii "takiej trochę innej". Coś co zapada w serce.

Wakacje w Marradi zima Dom z Kamienia
Wakacje w Marradi zima Dom z Kamienia
Wakacje w Marradi zima Dom z Kamienia

Dziś na cały dzień zostawiamy jednak tę trochę inną Toskanię i ruszamy do jej serca. Kolejne podejście - i choćby nie wiem co, to się nie poddam - by A. rozkochała się w najcudowniejszym z cudownych miast świata. Tak wiem - jestem nieobiektywna!

Wakacje w Marradi zima Dom z Kamienia pizza

Ps. Pizza wyszła doskonała. Mario spisał się na medal. 
DOBREGO DNIA

TROCHĘ INNA to po włosku UN PO' DIVERSA (wym. un po diwersa)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze