Wiosna pakuje walizki, a my bawimy się na całego!

poniedziałek, czerwca 18, 2018


Tak naprawdę nie ma się tu za bardzo nad czym rozwodzić. Każdego roku piszę to samo. Zmieniają się tylko dzieci, a reszta wciąż taka sama! My się po prostu najzwyczajniej w świecie bardzo lubimy i rok szkolny bez naszego pikniku zakończyć się nie może. Nigdy nie pytamy się czy świętujemy, tylko KIEDY świętujemy. Próbowaliśmy się doliczyć, który to już raz... Czwarty? A może piąty? Któryś tam ... 
Prawie zawsze tu - na boisku w S. Adriano, tylko raz jeden złamaliśmy zasadę i przenieśliśmy się na dziedziniec kościoła w Popolano, bo niby pogoda miała zastrajkować. Aura jednak musi mieć do nas słabość, bo koniec końców nawet wtedy bez deszczu się obyło.


Tak jak dopisała pogoda, tak też dopisały humory. Na stole jak zawsze pyszności, a w programie dnia obowiązkowo jego stałe punkty - grilowanie, kucharzenie, zajadanie, mecze piłki nożnej, siatkówki i rzecz jasna ulubiona i wyczekiwana przez dzieciaki bitwa wodna. 
Klasa Mikołaja, to klasa wyjątkowa - pisałam to sto razy i dziś powtarzam sto pierwszy. Grazie a tutti della bellissima giornata!!!Tymczasem dziś kolejny poniedziałek, kolejny czerwcowy tydzień pachnący lipami, grzybami, słońcem. Tydzień egzaminów - w czwartek Tomka ostatni etap i egzamin ustny ze wszystkich przedmiotów, a dziś moich dwóch uczniów walczy dzielnie o certyfikat. Kciuki proszę trzymajcie najmocniej jak można! In bocca al lupo!!!

Wiosna powoli schodzi ze sceny, a my żegnamy ją krótkim video. Oto primavera 2018!

BUONA SETTIMANA !!! 

ILE RAZY? to po włosku QUANTE VOLTE? (wym. kuante wolte)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze