Burmistrz dziękuje mieszkańcom

poniedziałek, czerwca 25, 2018


Za nami kolejny miły dzień. 
Czerwcowa niedziela najpierw zapachniała poranną, kwiatową kąpielą, potem rzeką, słońcem i ginestre, które kwitną obficie wzdłuż apenińskich serpentyn. Czerwcowa niedziela, jak na udany dzień przystało zakończyła się przy stole, przy muzyce, wśród ludzi...

Zaganiana, zaplątana w tyle ważnych spraw ostatnich tygodni, jedynie wspomniałam gdzieś między wierszami, że dotychczasowy burmistrz szczęśliwie dla Marradi wygrał wybory. Wygrał w wielkim stylu, bo ponad 85% przewaga mówi sama za siebie. Znaczy to, że mieszkańcy docenili, zaufali, są zadowoleni i najwyraźniej chcą, by ich miasteczko dalej było w dobrych rękach. Oczywiście burmistrz w pojedynkę nie działa, tu ważna jest cała drużyna. W tym wypadku to drużyna składająca się z młodych, zmotywowanych ludzi, którzy nie siedzą z założonymi rękami i brawa dla nich i tak trzymać!


By podziękować za poparcie i za kolejną porcję zaufania burmistrz znów zaprosił marradyjczyków do stołu. Przysmaków nie brakowało, bo za kuchennymi sterami stanęli najlepsi. Pizza i schiacciata, prosecco, potem pasta na zimno w dwóch wydaniach, porchetta z pomidorami, czerwone wino, słodkości i arbuz. Do tego oczywiście dawka dobrej muzyki i piękne wieczorne niebo.


Festa festę pogania. Marradi spowił letni, wakacyjny czar. Szkoda mi ubywającego czerwca, ale cieszę się tym, co daje każdy następny dzień. Dziś czeka nas piękna wyprawa i oby tylko pogoda nie ześwirowała, jutro zostaną ogłoszone oficjalne wyniki egzaminów, pojutrze może jeszcze jedna wyprawa, może spacer, może rzeka ... Ważne, że chłopcy są w domu, ich niespieszne smakowanie wakacyjnego czasu udziela się i mnie.
Dobrego tygodnia!

SMAKOWAĆ to po włosku GUSTARE (wym. gustare)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze