Nad rzeką, na pniu, przy pluskaniu kaczek...

niedziela, kwietnia 21, 2024

Warsztaty, Marradi, Dom z Kamienia blog

Na brzegu rzeki u stóp GasaGallo leży zwalone drzewo. Przyniosła je tu zeszłoroczna, wysoka woda, która potem zalała całą Romanię. Drzewo jest ogromne i patrząc na nie, aż trudno uwierzyć, że woda miała tyle siły. Dziś powalona topola jest jak wrak okrętu, które morze wyrzuciło na brzeg. 

Odkąd Mario tu zamieszkał, za każdym razem, kiedy schodziliśmy nad rzekę, powtarzał: trzeba na nim zrobić zdjęcie

Warsztaty, Marradi, Dom z Kamienia blog

I tak oto w pewien kapryśny kwietniowy dzień, kiedy pogoda nie pozwalała na długi trekking, postanowiłyśmy zawitać do CasaGallo i "poprzeszkadzać" przedobiednim aperitivo. Poza tym na Mario czekał też upominek, który - coś mi się zdaje - będzie w tym roku jego najczęściej fotografowanym outfitem.

Warsztaty, Marradi, Dom z Kamienia blog
Warsztaty, Marradi, Dom z Kamienia blog

Domek z różową skrzynką na listy ozdobioną kogutem ma szansę stać się kultowym miejscem i sławą przebić Świętą Barbarę. 

Aperitivo w CasaGallo, puszczanie kaczek nad Lamone, zdjęcia na pniu, spacer po gaju kasztanowym i trekking w deszczu, na który nieustraszone dziewczyny porwały się tak czy inaczej, gwiżdżąc na zmieniającą się w zawrotnym tempie pogodę oraz kolacja w Domu z Kamienia, która przeciągnęła się niemal do nocy wypełniły szczelnie dzień. 

Dziś dla odmiany pogoda ma być przyjazna, więc mam nadzieję, że skorzystamy z niej znów na 200%. 

Tymczasem glicine już powoli gaśnie, gasną też irysy, a wiosna przechodzi w kolejną fazę kolorystyczną, w której będzie żółto od ginestre i czerwono od maków. Kwiecistość łąk jest teraz tak bujna, że trudno to sobie wyobrazić. 

Pięknego dnia!

Warsztaty, Marradi, Dom z Kamienia blogSpodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Fantastyczny fartuszek dla Mario. Aż żal nie móc zobaczyć jego reakcji na ten prezent. Gościnie wyglądają na bardzo zadowolone z przyjazdu a to zasługa fantastycznej przewodniczki i gospodyni- Kasi ;). Pozdrawiam serdecznie Karolina

    OdpowiedzUsuń