Przedwiosennie, przedweekendowo - kto wraca i kto kultywuje nowe tradycje

piątek, lutego 02, 2024

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Cieszyć się, czy nie cieszyć z tych wszystkich kwiatków? Oczywiście nie są one w naszym klimacie żadną anomalią, tylko zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Jednak trzeba przyznać, że zimy w tym roku jeszcze nie mieliśmy. Mario stwierdził ostatnio z przekąsem, że ta pewnie znów się obudzi, kiedy już marzec będzie za progiem i szkód w sadach narobi. Oby nie, oby Mario nie był prorokiem. 

Od wielu dni w dolinie mamy wciąż wspaniałą pogodę. Słońce i wściekle lazurowe niebo dzień w dzień. "Do znudzenia!" Taka podobno ma być pierwsza dekada miesiąca. Dopiero od 9 lutego  wszystko się zmieni, jednak żadnej Syberii na ten moment nikt nie wróży. Mają przyjść deszcze i burze. To dobrze, bo jednak woda o tej porze jest ziemi potrzebna. Natomiast jeśli o mnie chodzi, to mam kilka ważnych rzeczy do zrobienia w domu, a niestety przy takiej aurze jak teraz, poczucie obowiązku w kwestiach "siedzących" spada u mnie do zera. Jedyna nadzieja w deszczu.

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Po prawie miesiącu nieobecności w ten weekend do domu zawita Tomek. Będę więc wzbijać się na kulinarne wyżyny, słuchać uniwersyteckich opowieści i po cichu mam nadzieję, że uda mi się go wyciągnąć na jakiś trekking.  

Tomek dotrze do domu dopiero dziś wieczorem, a ja wcześniej... 

Ha! Dziś piątek, a zatem czas na nowonarodzoną piątkową tradycję - Mario zaserwuje dziś coś dobrego, a ja znów będę "księżniczyć się" przez jedno popołudnie w ciepłej i klimatycznej kuchni zajadając dobroci i popijając wino. Taki przynajmniej mam plan. 
Jeśli wszystko ładnie się uda, znów będę spamować w social mediach i kusić takimi oto atrakcjami tych, którzy wciąż wahają się czy zawitać w tym roku do Marradi. 

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej
Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Zanim jednak weekend nabierze rozpędu, przede mną jeszcze całkiem sporo lekcji. Dlatego na mnie już czas. Przedwiosennymi kadrami życzę Wam wspaniałego weekendu!Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze