Grudniowe dzień dobry i co jest w tegorocznych woreczkach

piątek, grudnia 01, 2023

Kalendarz adwentowy hand made - Dom z Kamienia blogWpinam sobie kolejny medal w klapę! Mikołaj dziś rano po otworzeniu pierwszego woreczka kalendarza adwentowego, w którym oprócz kilku "ememków" był liścik z powitaniem i zapowiedzią nowej zabawy - skwitował - sigma! Czy może być dla Matki lepszy komplement? 

Mój pomysł na wypełnienie tegorocznego kalendarza narodził się w ostatniej chwili. W zeszłym roku były zgadywanki filozoficzne - znane (lub mniej znane) sentencje i pytanie kto to powiedział, które chłopcom bardzo się podobały, a w tym roku pomyślałam, że pobawimy się językami, tym bardziej, że to jest coś, co fascynuje nas wszystkich. W każdym z woreczków jest słowo - w jakiś sposób związane z danym dniem i każdego dnia w innym języku lub dialekcie. Będą więc słowa po fińsku, japońsku, w suahili, po kaszubsku, w dialekcie romagnolo, w języku basków itd... Sama wypisując wczoraj karteczki miałam przy tym wspaniałą zabawę. 
A jeśli mój pomysł Mikołaj określił jako "sigma", to już lepszych słów uznania nie mogłabym sobie wyobrazić. 
Dzisiejsze słówko to ZABAWA - po portugalsku DIVERSÃO.

Po raz pierwszy w historii otwieranie woreczków Mikołaj zaczął w pojedynkę. Tomek dołączy do niego dopiero 8 grudnia, kiedy zawita do nas na święta - wtedy kończą się zajęcia na uczelni. Dla przypomnienia - 8 grudnia, czyli Immacolata Concezione (Niepokalane Poczęcie) to w Italii oficjalny początek okresu świątecznego, który potrwa do Befany (6 stycznia). Przyzwyczaiłam się do takiego świętowania, jest mi zdecydowanie o wiele milsze. Możemy nacieszyć się choinką, w takim świątecznym anturażu upiec pierniczki, delektować czasem ze znajomymi, na jarmarkach. To świętowanie już się powoli zaczyna. Po Nowym Roku, no dobrze... po Befanie to już mnie naprawdę choinka i inne duperele nie obchodzą, wtedy zaczyna się dla mnie oficjalne czekanie na wiosnę. 

Z innych miłych spraw... Zdaje się, że w tym roku byłam bardzo grzeczna, bo dobry święty Mikołaj zostawił pod drzwiami niezwykłą niespodziankę. Dawno nikt nie sprawił mi takiej radości. Cieszyłam się jak dziecko i cieszę nadal. Niech to będzie miły początek grudnia! 

Kalendarz adwentowy hand made - Dom z Kamienia blog

A kto nie pamięta jak powstawał mój legendarny kalendarz adwentowy - TU jeszcze raz dla przypomnienia. 
Pięknego grudnia!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze