Więcej pierogów niż dni do wiosny!

piątek, grudnia 22, 2023

Dom z Kamienia blog

Nie żebym odliczała... Ale...
Moje zwinne rączki ulepiły dziś około setki pierogów. Pierogowego lepienia mam zatem po kokardy aż do następnego roku. Do wiosny od dziś mamy natomiast 89 dni. Te dwie liczby godne były według mnie porządnego toastu i dlatego nim nastał wieczór wypiłam z przyjacielską duszą  zasłużone aperitivo. 

Pierogi wyszły zacne i ze wszystkich wigilijnych dań to właśnie pozostało naszym ulubionym czy też jednym z ulubionych. Kilka innych zachowaliśmy jeszcze z polskich tradycji, a reszta jest efektem eksperymentów, zmiany gustów i nieustającej chęci poszukiwania nowych smaków. 

Dziś wieczorem nim zacznę z czystym sumieniem (powiedzmy!) odpoczywać, czeka mnie jeszcze przygotowanie zadań domowych z gramatyki włoskiej i miło mi, bo to nie ja z sadystycznych pobudek, tylko moi uczniowie o te zadania sami z siebie proszą!  

Dom z Kamienia blog

Bigos prawie gotowy, kurier dostarczył to, co miał dostarczyć i nawet już wszystko - z drobnymi wyjątkami - popakowane. Teraz zostały tylko kulinarne drobiazgi, ale tu rolę są już przydzielone i sprawiedliwie podzielone na niedzielny poranek, a kiedy się z tym uporamy może nawet uda nam się wyjść na dłuższy spacer... 

Nim jednak nastanie niedziela, w kolejce czeka sobota, na którą plan mam ambitny i kolorowy, ale o tym to jeszcze cicho sza, bo z planami różnie bywa. 

Dziś przecież też drzemały we mnie wielkie nadzieje na mniejszy galop, a wyszło jak zwykle albo bardziej intensywnie niż normalnie, bo nawet na kliknięcie "publikuj" nie było czasu. Nie było czasu też na wiele innych spraw i tak oto na wizytówce nadal skaczę sobie w różowych tiulach, bez przejęcia, że przecież zima już oficjalnie nam od dziś panuje. 

Dobrej nocy... 

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze