Start karuzeli i miła filozofia

wtorek, lipca 04, 2023

Sekrety Florencji Dom z Kamienia blog

Za każdym razem kiedy piszę o Florencji, mam poczucie, że cokolwiek bym nie napisała, to zawsze będzie za mało, nie dość poetycko, nie dość... I nie ma znaczenia, czy to pisanie jest skupione na dziełach sztuki, na architekturze, na widokach z punktów panoramicznych, czy na tym, co akurat na talerzu. Niezmiennie od lat - kiedy pojawia się florencki epitet, uniżenie pochylam głowę. 

Sekrety Florencji Dom z Kamienia blog
Sekrety Florencji Dom z Kamienia blog

Florencki poniedziałek był o wiele mniej zatłoczony niż florencka niedziela. To pewnie dlatego, że większość muzeów w poniedziałek jest zamknięta, a pierwsza niedziela miesiąca to wstęp wolny. 
Bardzo często słyszę - kiedy jechać do Florencji, kiedy jest mniej zatłoczona? I tak naprawdę trudno na takie pytanie dać wyraźną odpowiedź. Czasem sama nie wiem od czego to zależy, nie ma reguły jeśli chodzi o porę roku, czy dzień tygodnia. Widziałam w listopadzie Florencję pękającą w szwach i w sierpniu całkiem luźną. Bądź człowieku mądry i pisz wiersze...

Sekrety Florencji - La Beppa Fioraia

Ukoronowaniem wczorajszego spaceru był bez wątpienia obiad w La Beppa Fioraia. To wyjątkowe miejsce ze względu na zaciszność, na widowiskowość scenerii i oczywiście pod względem smaku potraw. Wszystko jest tak zacne, że kiedy dopija się ostatnią kroplę wina, przychodzi ochota, by rozłożyć się na leżaku i chwilę podrzemać. Michał Anioł, Medyceusze i Renesans na chwilę spadają z piedestału, nagle wszyscy robią się ortodoksyjnymi hedonistami. 

Sekrety Florencji - La Beppa Fioraia
Sekrety Florencji - La Beppa Fioraia
Sekrety Florencji - La Beppa Fioraia

Moje celebrowanie hedonistycznej filozofii miało wieczorem ciąg dalszy w ogrodzie Świętej Barbary. Padałam na nos, oczy świrowały od zapalenia spojówek, ale podniebienie miało swoją porcję przyjemności. 

Nadchodzą najbardziej intensywne dni w całym sezonie. Czuję się znów tak, jakbym wsiadała na karuzelę i zapinała pasy. Odliczam dni i zaraz godziny do powrotu Mikołajka. Zdecydowanie za długo nie ma go z nami i już bardzo nam się tęskni. Odliczam też czas do przyjazdu Najmłodszego i cieszę się na myśl o nowym bieganiu z kamerą. W kwestii kamery i YouTube zapraszam Was przy okazji na kolejną premierę już jutro rano. Tradycyjnie poproszę o podanie w świat i o łaskawe przyjęcie naszej pracy.
Już w piątek wyprawa do Perugii na legendarny koncert, poza tym w najbliższych dniach dotrze też do Marradi liczna grupa, a to wróży dużo atrakcji.

I na koniec jeszcze z tortem trzeba się uwinąć, bo przecież zaraz ktoś ostatni już raz zdmuchnie świeczki z "1" z przodu...

Pięknej reszty dnia!

NADCHODZĄ to po włosku ARRIVANO 

Sekrety Florencji, La Beppa Fioraia
Sekrety Florencji, La Beppa Fioraia
Sekrety Florencji, La Beppa Fioraia


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

  1. Podoba mi się Florencja w Twoim obiektywie. Zaprezentowane przez Ciebie potrawy są prawdziwą ucztą dla oczu i podejrzewam, że dla ciała też. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń