Jedynka z przodu w ostatnim wydaniu - Tomek kończy 19 lat

piątek, lipca 07, 2023

Urodziny Tomka - Dom z Kamienia blog

Ostatnie urodziny z jedynką z przodu, a mam wrażenie jakbym dopiero wczoraj głosiła światu, że oto jestem mamą nastolatka. I w ogóle jakbym dopiero co sama miała dziewiętnaście lat albo jakbym ledwie wczoraj z namaszczeniem brała w ramiona noworodka w sałatnym ubranku.     
Są takie momenty w życiu, które szczególnie mocno dają mi odczuć upływ czasu. I Tomka 19-ste urodziny chyba do takich momentów należą. 

- Mogę jutro wrzucić jakieś twoje zdjęcie?
- Nie - krótko i zwięźle.

Wyciągam więc z archiwum stare kadry, na widok których serce mocniej bije. Nawet jeśli dziś to już dorosły mężczyzna, to dla mnie zawsze będzie słodkim chłopczykiem o wielkich oczach albo rozdartym noworodkiem, który był spełnieniem moich marzeń, będzie smokiem na przedszkolnym balu karnawałowym, Tomem Sawyerem brodzącym w wodach Lamone, będzie alfą i omegą, będzie synem, syneczkiem najdroższym, który nie raz moje wyidealizowane matkowanie wystawił na próbę.

Wiele już przez te lata pisałam na okoliczność jego urodzin. Wiele wspomnień, refleksji, życzeń, wiele psalmów pochwalnych i wzruszeń. I każdego roku mogłabym dopisywać coś nowego. 

Dziś dodam do tej litanii maturalne zachwyty. 
W czwartkowe popołudnie ogłoszono wyniki egzaminów, które są imponujące. Sam Tomek po moim wiwatowaniu do swojego sukcesu podszedł bardzo chłodno - "to tylko numerki" - powiedział. 

Oczywiście wiem, co miał na myśli, wiem, że jest wielkim orędownikiem zmiany "systemu", ale jestem dziś dumna, bo - numerki numerkami - ale dla mnie jego wynik, to piękny wynik.

Urodziny Tomka - Dom z Kamienia blog

Przed Tomkiem czas zmian. Zmiany adresu, zmiany szkoły na uniwersytet, zmiany otoczenia, pewnie też wielu zmian, których gołym okiem nie widać, bo te 19 lat to nie zawsze łatwy wiek. 
Nie zagląda do wirtualnego Domu z Kamienia i bardzo pilnuje swojej prywatności, więc dłuższe życzenia dla niego będą poza blogiem. Tu napiszę tylko, że poza oczywistym zdrowiem chciałabym dla niego przede wszystkim grona oddanych przyjaciół, ludzi, z którymi będzie mógł dzielić swoje idee i pasje oraz satysfakcji bez liku na uniwersyteckiej drodze. Chciałabym, żeby wędrował nią z takim uśmiechem, jak wędrował leśną dróżką na zdjęciu wyżej...

Mam nadzieję, że dzisiejszy prezent, czyli wyczekany koncert Boba Dylana w Perugii będzie kiedyś wspaniałym wspomnieniem.

AUGURI TOMECZKU!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

11 komentarze

 1. Serdecznie życzę ,żeby Tomek był zawsze zdrowy i szczęśliwy . Żeby się spełniały marzenia 🌹🥳🍀

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdecznie życzę ,żeby Tomek był zawsze zdrowy i szczęśliwy . Żeby się spełniały marzenia 🌹🥳🍀 marysia

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje i serdeczne życzenia dla Tomka♥️A&B

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie osobiście, jako nauczyciela też i pedagoga cieszy bardzo, że młodzi ludzie widzą potrzebę zmiany systemu - to dobrze wróży na przyszłość:). Wszystkiego najlepszego dla Tomka ! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sto lat dla Tomka! ❤️ Hala

  OdpowiedzUsuń
 6. Tomek najserdeczniejsze życzenia urodzinowe, wszystkiego najlepszego,pomyślności, spełnienia wszystkich marzeń,wspaniałych ludzi wokół siebie i powodzenia w realizacji wszystkiego co zamierzasz.Szczerze Ci życzymy.Jola i Waldemar.

  OdpowiedzUsuń
 7. Spełnienia marzeń
  CW

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego dla Tomka z okazji urodzin! Niech nadchodzący czas studiów przyniesie mu wiele radości i satysfakcji. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. I ja, spóźniona z najlepszymi życzeniami! Tylko 1 dzień i 21 lat różnicy pomiędzy Tomkiem, a moim synem :) Życzę Tomusiowi, aby na swojej drodze spotykał życzliwych ludzi i spełniał swoje marzenia. Pozdrawiam. Hanka

  OdpowiedzUsuń