Maj przypomniał sobie o obowiązkach i wyczerpane baterie

niedziela, maja 29, 2022

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
 
Nie pojechałyśmy tym razem na żadne wojaże. "Telma i Louis" były odrobinkę zmęczone, poza tym pogoda też postanowiła złapać oddech od sierpniowego gorąca. Zjadłyśmy tylko w nagrodę wspaniały obiad w mojej ulubionej marradyjskiej restauracji, pomogłam Reni załadować samochód, uściskałyśmy się ze łzami na pożegnanie tego wspaniałego czasu, a potem już tylko dotelepałam się do sypialni i padłam bez życia. Gdybym była robotem, na moim czole migałby napis: "battery is low".   

Wyjazd odbijemy sobie innym razem. A z tą pogodą to trochę tak, jakby i ona się zmęczyła, jakby i maj się zmęczył tym upałem, jakby nagle sobie przypomniał - "o matulu! zapomniałem podlać pomidory!"

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Zaczęło padać dokładnie w momencie kiedy wyszłyśmy z restauracji i z drobnymi przerwami pada do tej pory. Co za perfekcyjne wyczucie czasu! Deszcz był potrzebny, bo ziemia była już tak spękana, jak zwykle bywa w połowie sierpnia, a to przecież dopiero maj, a poza tym ja dziś bardzo potrzebowałam pretekstu do słodkiego nicnierobienia i nadrabiania domowych zaległości. Miniony tydzień był przecudowny, ale kiedy spada poziom adrenaliny, człowiek robi się jak ten sylwestrowy balonik, który dotrwał pod żyrandolem do gromnicznej.

Odpoczywam. Odpoczywam. Odpoczywam, a maj podlewa mi pomidory.

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Zjemy dziś szparagi - pewnie już ostatnie w tym roku, poświęcę więcej czasu na jogę, na pisanie, na czytanie. Poleżę sobie i dam odpocząć stopom, które ostatnio "delikatnie" sugerują mi, że z tym dreptaniem to czasem przesadzam. Muszę mieć stopy w formie, bo przecież zaraz w planach pewien wysoki szczyt! 

Czerwiec - przynajmniej teoretycznie - powinien być spokojniejszym miesiącem i mniej pracowitym. W tym tygodniu przed chłopcami jeszcze kilka dni szkoły i najbliższa sobota zamknie rok szkolny 2021/2022. Ich wakacje to też mój oddech. Poranek bez budzika to inna jakość życia. 

Pięknej niedzieli!

WYCZERPANA BATERIA to po włosku BATTERIA SCARICA (wym. batterija skarika)

bluzka - madame.com.pl

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze