Jak sprężyny i pierwsze świetliki

sobota, maja 21, 2022

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Rozładowałyśmy samochód Reni jak mrówki, uwijałyśmy się jak w ukropie - raz dwa, byle tylko już móc usiąść do stołu, napić się wina, zjeść i w spokoju pogadać. Wieczór oczywiście się przeciągnął, ale też bez przesady, bo obydwie po całym tym wariackim tygodniu byłyśmy padnięte. 
Organizacja warsztatów to fantastyczna przygoda - gdyby tak nie było, nie organizowałybyśmy kolejnych edycji i nie planowały następnych i następnych... Jednak żeby wszystko zagrało, potrzeba czasu, cierpliwości, dużo pracy i odporności na stres, bo zawsze coś "nieprzewidzianego" się dzieje, nic nigdy nie idzie gładko. 

Idąc wczoraj na kolację zgodnie stwierdziliśmy, że mimo zmęczenia jesteśmy też nakręcone jak sprężyny. 
Wiemy już mniej więcej jak to działa, znamy siebie i własne reakcje. Wiemy, że stres i napięcie zaczną ulatywać w sobotę wieczorem, jak już usiądziemy ze wszystkimi uczestniczkami do stołu. Potem dalej będziemy nakręcone, ale to będzie już co innego. Warsztaty dają takiego "kopa" - mówiąc kolokwialnie - jakby człowiek wypił kilka mocnych kaw na raz i popił red bullem. 
 
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Wracałyśmy do domu spacerem, a w ciemności migały pierwsze w tym roku świetliki!!! Taka niezwykła majowa noc. Zamiast dać odpocząć językom, dalej paplałyśmy jedna przez drugą...

Ranek obudził się letni. Za nami też pierwsza prawdziwie letnia noc. Dziś - wyjątkowo inaczej niż w minionych latach, bo w przedostatnią majową niedzielę - z Florencji wczesnym popołudniem rusza ultramaraton 100km del Passatore i tak jak zawsze maratończycy przebiegną przez Biforco, a potem przez marradyjski plac! 
Po raz pierwszy jednak nie będę nikogo pozdrawiać i fotografować, zamiast tego o tej porze mam zamiar serwować już z Renią powitalne aperitivo. 

Jeśli zdarzy się, że w tych dniach nie zawsze znajdę czas na pisanie, proszę o zrozumienie i tolerancję. Zdjęć wspólnych jeszcze nie ma, ale myślę, że w najbliższych dniach będzie ich aż nadto. 
Pięknego weekendu!Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

BYĆ "NAKRĘCONYM" to po włosku ESSERE CARICO (wym. essere kariko)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze