O dawnym gadu gadu i o nowym - czyli pomysły rodzą się nocą

niedziela, maja 08, 2022

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

To był koniec marca 2019 roku, kiedy Renata zawitała w moje skromne marradyjskie progi i wtedy to właśnie w czasie nocnego gadu gadu zrodził się pomysł na kulinarno trekkingowe warsztaty. W pierwszym roku nie udało nam się nikogo skusić naszym pomysłem. Może Czytelnicy bali się nam zaufać? 

Rok póżniej byli już pierwsi chętni, ale co się wydarzyło, doskonale wszyscy pamiętamy. Pandemia postawiła świat na głowie i chyba wszystkim pokrzyżowała jakieś szyki. Tak czy inaczej w zeszłym roku udało nam się w końcu nasz plan wcielić w życie i na poważnie wystartować z realizacją naszego autorskiego pomysłu. Nim rok 2021 się skończył my zrealizowałyśmy nie jeden, a cztery warsztatowe turnusy. 

Było na pewno dużo pracy - czasem dużo więcej niż zakładałyśmy, ale też dużo śmiechu, dobrej energii, nowych znajomości. To było wspaniałe, nowe doświadczenie, które wiele nas nauczyło. 

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

I tak oto mamy rok 2022, niemal trzy lata później znów siadamy przy tym samym stole, znów gadu gadu do nocy... Wybieramy przysmaki na nadchodzący wiosenny turnus. Układamy plan działania, rozpisujemy wszystko, żeby niczego nie pominąć. 

Już za dwa tygodnie wystartuje wiosenna edycja warsztatów, na które Was NIE zapraszam, bo wszystkie miejsca są zajęte. To dla nas wielka radość, bo znaczy to, że przez ten czas udało nam się zdobyć Wasze zaufanie. Miło nam, kiedy pozytywne wrażenia Czytelników z poprzednich edycji krążą w sieci - są dla nas jak laurki albo jak medale w klapie, których mam nadzieję będzie przybywać.

Nie zapraszam Was w maju, ale całym sercem zapraszam na edycję letnią, która odbędzie się w dniach: 16-23 lipca. Lato to czas, kiedy zbieramy płody z naszych ogródków, więc będzie jeszcze bardziej smacznie, jeszcze bardziej naturalnie i wesoło - wesoło tak jak zawsze, choć to tak naprawdę zależy też od Was.

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Wczorajsze gadu gadu nie było tylko ustalaniem menu. Wczorajsze gadu gadu zrodziło nowe pomysły. Teraz tylko potrzeba czasu i spokoju, żeby móc je spokojnie zrealizować. 
Dobrze móc się inspirować, rozwijać, szukać nowych dróg. Najważniejsze, żeby się nie zatrzymywać. 

Pogoda nam trochę kaprysi i nie wie sama na co ma się zdecydować, mam nadzieję, że uda nam się choć skromny spacer. Dobrego dnia!

ROZWIJAĆ to po włosku SVILUPPARE (wym. swiluppare)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

 1. Kasia wrzuć na kuchnie przepis na te szparagi ze zdjęcia :)
  Piotrek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo https://www.kalejdoskoprenaty.com/2016/05/szparagi-w-sosie-musztardowym.html

   Usuń