Dziesięć kobiet

czwartek, maja 26, 2022

Dom z Kamienia blog, Warsztaty kulinarno trekingowe

W pewnym momencie ogarnęło mnie wzruszenie... Takie wzruszenie z głębi, z samych trzewi. Podniosłam wzrok znad talerza i popatrzyłam na siedzące dookoła dziewczyny. Na chwilkę zamilkły zajadając z apetytem makaron, który razem przygotowałyśmy. Osiem wspaniałych kobiet plus my dwie - a zatem w sumie dziesięć historii, dziesięć walizek doświadczeń, dziesięć różnych charakterów. 

Żeby to wzruszenie się nie skropliło i żeby go nikt nie zauważył, szybko zamrugałam oczami.Tyle niesamowitej energii zgromadziło się w jednym miejscu. Praca pracą - to piękna praca, praca potrzebna, która pomaga przetrwać - ale poza tym wszystkim miałam też wrażenie, że dzieje się coś dobrego. Kolejne nitki pajęczyny gdzieś się zasupłały i kto wie... może będą plotły się dalej, może pajęczyna znów w bajeczny sposób się "rozpajęczy".

Po półintensywnej środzie z gotowaniem, przyszedł czwartek pod znakiem degustacji wina. Przed nami jeszcze jeden dzień gotowania i dopiero wtedy, kiedy będę wiedziała, że wszystko wykonało się tak ładnie, jak sobie zaplanowałyśmy, podsumuję szerzej ten wiosenny warsztatowy turnus. 

Dziś krótko - ponieważ czas oczywiście goni - napiszę tylko, że jest radośnie, jest ze śpiewem na ustach, jest smacznie, jest rozmaicie, jest letnio, inspirująco, a my z Renią staramy się z całych sił, by dziewczyny wyjechały pełne jak najmilszych wspomnień i by zaczęły tęsknić za tym naszym wspólnym majowym tygodniem, zanim jeszcze przekroczą granicę gminy Marradi. 

Tymczasem moi chłopcy odliczają ostatnie dni do końca roku. Jeszcze jakieś ostatnie pytanie i klasówka i już już za momencik będą cieszyć się wakacjami. Maj już dobiega do mety - zmęczony maj, bo to był intensywny czas, ale nim jego północ wybije jeszcze jeden jubilat zdmuchnie dziesiątki swoich świeczek. 

Dobrej reszty dnia!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze