Rozpędzony pociąg, Dyzio kontrolowany, lato i dorosłość za zakrętem

niedziela, maja 15, 2022

https://www.domzkamienia.com/2013/09/i-zaczea-sie-szkoa-po-7.html

Irysy przed Santa Barbara już dogorywają ostatnim zgaszonym fioletem, tak jak magginciondolo przed "Domem z Kamienia". Dały z siebie tyle ile mogły. Nagle z wiosny w ciągu kilku dni zrobiło nam się lato. Winnice są zielone i już mają mikroskopijne winogrona, a dookoła rozchodzi się zapach siana. Siano... nawet w samym słowie dźwięczy sielska nuta. Siano to po włosku fieno. Fieno jak lekkość letniego wiatru.

Po lekcjach, po obiedzie, po nastawieniu dziesięciu pralek prania, bo Tomek na wycieczkę musiał mieć to i tamto, zgarnęłam do plecaka notes, kawałek szmaty, żeby trawa nie drapała w nie powiem co i ruszyłam na łąkę Dyzia. 

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Podobno droga hamowania średniej długości pociągu pasażerskiego rozpędzonego do 100 kilometrów na godzinę może mieć długość nawet jednego kilometra. Ja wczoraj i dziś czuję się trochę jak ten pociąg. Niby na kilka dni zostaję z samymi lekcjami, ale nie potrafię złapać oddechu. Nawet ta moja łąka Dyzia była odpoczynkiem kontrolowanym. Mimo wielkich chęci nie umiałam do końca odnaleźć w sobie spokoju. Może dlatego, że wciąż na głowie było wiele drobnych spraw. 

Myślałam w tygodniu, że może pojadę oglądać maszyny latające nad Florencją, ale miałam je tak totalnie w nosie, byłam tak bardzo bez sił, że wołami by mnie z Biforco nikt nie wyciągnął. 

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Wieczorem Tomek pojechał na swoją pierwszą w gronie znajomych osiemnastkową imprezę. Dodatkowa atrakcja przed wycieczką. O całej organizacji logistycznej nie będę nawet pisać. To dla mnie dodatkowy stres, bo znów jak bumerang wraca ból nieposiadania samochodu i bycia na łasce innych. W każdym razie mam nadzieję, że impreza się udała, ale tego dowiem się jak już moje dziecko dotrze na naszą prowincję. Swoją drogą - uwierzycie, że ten Tomek, który jeszcze "wczoraj" stał w niebieskim fartuszku przed drzwiami włoskiej szkoły zaraz będzie pełnoletni? 
Co to się porobiło... 
Tymczasem zanim zestarzeje się Tomek, najpierw lat przybędzie Mikołajowi. Mój mały "bobas"...

Przed nami niedziela dokładnie w połowie maja. Niedziela bez planu. Niedziela z letnim upałem. Niedziela, która mam nadzieję przyniesie odrobinę wytchnienia. 

Pięknego dnia. 

SZESNAŚCIE to po włosku SEDICI (wym. sediczi)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze