Żeby nie gasić w sobie optymizmu...

wtorek, marca 02, 2021

Kasia z Domu z Kamienia, Marradi

Marzec zaprezentował się na starcie jako chłodny acz pogodny jegomość. Nie żeby było bardzo zimno, ale zeszłotygodniowa temperatura do 24 stopni tak nas rozochociła, że nagle przy piętnastu ma się wrażenie, że ziąb jak nie wiem co! 
W każdym razie ziąb nie ziąb zima już oficjalnie na papierze zaczyna końcowe odliczanie i sama tego świadomość jest bardzo budująca. 

Z drugiej strony tylko żal, bo chciał nie chciał nasuwają się refleksje, że to już druga wiosna w "zamknięciu"... Kiedy pomyślę, że kolejny rok z rzędu nie będę podziwiać różowych sadów Romanii, ani tunelu glicine we florenckich ogrodach Bardini to aż mi serce łka. 

Romagna została zakwalifikowana jako strefa pomarańczowa "ciemna". Teraz już nie wystarczą kolory podstawowe, zaczynamy bawić się w odcienie... W związku z taką sytuacją licea w tym regionie zostają zamknięte. Uczniowie w tym Tomek i Mikołaj przechodzą znów na zdalne nauczanie w stu procentach. Żal... Żal dzieciaków, żal młodości, żal życia, żal wiosny, żal wolności, żal...

W związku z trudniejszą sytuacją w Romanii cofnięte zostało również pozwolenie gmin przygranicznych na poruszanie się do trzydziestu kilometrów od granic regionu. Dozwolone tylko w przypadku wyższej konieczności. 

Ile to wszystko jeszcze potrwa? Któż raczy wiedzieć... Czy jest na sali wróżbita?


Oczywiście staram się nie tracić optymizmu. Ja jako ja nie mam większych powodów do narzekania. Jakoś ogarniam rzeczywistość, dużo pracuję i oby tylko tak dalej. Tak naprawdę najbardziej żal mi dzieciaków, bo to wszystko co się dzieje zostawi ślad na długo, oby nie na zawsze. 

Ja będę się cieszyć kwiatkami i wiosną tu na miejscu. Dobrze, że jest gdzie wędrować, ucztować, dobrze, że góry dookoła i rzeka pod nosem. Najważniejsze to teraz żeby Mario był w formie, żeby chłopcy nie stracili motywacji do nauki, żeby praca dalej była i żeby wszystko jak do tej pory jakoś trzymać w garści i pod kontrolą. I oczywiście, żeby tego optymizmu nie tracić - mimo wszystko...

Kasia z Domu z Kamienia, Marradi

MIMO WSZYSTKO to NONOSTANTE TUTTO

dres i bluzka: www.madame.com.pl

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze