Świętowania nigdy dosyć!

piątek, października 18, 2019


Już w czasie sierpniowej festy, którą wyprawiliśmy dla całego Marradi, mówiło się, że musimy zorganizować również kolację dla nas samych, by w końcu zamiast przygotowywać i podawać, móc również zasiąść do stołu i trzykrotne zwycięstwo w turnieju Graticola d'oro świętować jak należy. 
Jak zawsze przy takich okazjach - to znaczy przy grupowym świętowaniu - hasłem dyżurnym jest pizza. Już od września czekaliśmy na ten wspólny wieczór i jakoś do tej pory się nie składało, a poza tym wciąż brakowało drobnych upominków, jakimi miały być nagrodzone dzieciaki startujące w konkurencjach (J. i M. - mamy dla Was długopisy!) oraz nasi "szefowie". W końcu wszystko dotarło, data została ustalona i pizzeria wypełniła się takim gwarem, jakiego nie sposób sobie wyobrazić. Jak ktoś był kiedyś na włoskiej imprezie, na której są też  dzieci, ten wie o czym mówię.


Było nas ponad sześćdziesiąt osób, a ja naiwna myślałam, że dotrze zaledwie połowa! Po pierwsze wstępnie ustalona data 18, czyli piątek, z racji nieobecności kilku osób (w tym nas) została przesunięta na czwartek, a to przecież jeszcze nie weekend, poza tym zdawałoby się, że wraz z końcem lata mija ochota na wyjście i świętowanie ... Nic bardziej mylnego! Na świętowanie zawsze jest dobry czas, dobra pogoda, dobre wszystko! I przede wszystkim zawsze jest jakiś powód! 
Znów intensywnie myślimy o domu, ale nie dopuszczamy myśli o porzuceniu Biforco. To nasz cudowny mikrokosmos z jakże zupełnie innej galaktyki. 


A poza tym do Domu z Kamienia dotarł Paw. W drogę ruszył już pewnie N. z "dalekiej" Germanii. Mikołaj dostał dziewiątkę z geometrii i ze szkoły wyszedł dumny i blady. Słońce świeci, a październik wciąż pozostaje wierny swoim ideałom. 

Przed nami już prawie weekend i kolejna, przedostatnia tym razem sagra kasztanowa. 

Ja kolejny raz z całego serca dziękuję wszystkim Patronom! Mam nadzieję, że w następnym tygodniu znów uda mi się do Florencji wyskoczyć i uzupełnić materiał. Pozostało kilka miejsc do odwiedzenia i jeszcze wiele zdjęć do zrobienia. 

DOBREGO DNIA! DOBREGO WEEKENDU!

DOSYĆ, WYSTARCZAJĄCO to po włosku ABBASTANZA (wym. abbastanca)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze