Misterny plan na dobry początek października

wtorek, października 01, 2019


Poniedziałek był jeszcze cieplejszy niż niedziela. Skąpany w słońcu, łaskoczący ciepłym wiatrem... Zupełnie jakby wrzesień, który ze słońcem wszedł na scenę, chciał się równie ładnie z nami pożegnać. Przez cały dzień zatem drzwi do Domu z Kamienia były rozdziawione jak buzia turysty przed fasadą florenckiego Duomo.

Przy takiej pogodzie czuję jakby ktoś podłączył mi turbodoładowanie. Ogarnęłam całkiem sporo lekcji, obleciałam trasę Biforco - Marradi w te i nazad dwa razy i nawet - nie wiem kiedy - popełniłam w kuchni dwa udane na medal eksperymenty. Pierwszym już się podzieliłam z Wami na blogu. Brokuły zapiekane z cacciottą miały być dodatkiem do obiadu, a tak wszystkim smakowały, że głównym daniem niemal wzgardziliśmy, a brokuły zniknęły w trymiga. 
Przepisem na strudel z kremem z ricotty i fig podzielę się już jutro, na dobry, słodki początek października.


- Dzisiaj już pierwszy? - pyta Mikołaj przed wyjściem do szkoły.
- Pierwszy.
- A październik ma 31 dni?
- Tak, 31. 
- To za 31 dni będzie można już rozmawiać o świętach! - Zatarł ręce z radości, złapał plecak, odcisnął mi buziaka na czole i pognał do szkoły.

Tak to u nas latem jest - nie podśpiewujemy pod nosem kolęd, ani innych świątecznych piosenek, nie mówimy o liście do Mikołaja, nie oglądamy Polarnego Expresu ani Actually Love.
Te zakazy kończą się wraz z 31 października. 


Przynajmniej jeszcze przez chwilę trwa prawdziwe lato, a ja w związku z tym mam zamiar ten dzień wykorzystać ALLA GRANDE - jak mawiają Włosi. Przedziwnym cudem prawie wszystkie lekcje zostały z dziś przełożone, a to nie zdarza się często. 
Mój plan na dziś jest naprawdę do pozazdroszczenia! Co tu dużo mówić - sama go sobie zazdroszczę! Cały mój dzisiejszy plan zawiera się w jednym słowie - FLORENCJA! Tylko ja sama i moje ukochane miasto.

Dobrego dnia! Dobrego października!   

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze