Sagra kasztanowa 2019 czas start!

poniedziałek, października 07, 2019


Muzyka na każdym kroku, słońce, niezliczona ilość smakołyków, dzieciaki uwijające się przy kelnerowaniu, tańcząco "świrująca" grupa teatralna, uśmiechnięte twarze marradyjczyków, maluchy zapatrzone w bańkowego animatora, starsi popijający wino i podrygujący w rytm muzyki, wystawa grzybów i wiele więcej. Oto marradyjska sagra delle castagne
Zabrakło paradoksalnie tylko kasztanów, bo niestety okazuje się, że sezon w tym roku jest trochę "do tyłu" - jak mawiają Włosi - i to nie tylko dla kasztanów, ale również w kwestii pozostałych plonów. Tak czy inaczej pierwszą kasztanową niedzielę, która zwykle jest dopiero "rozbiegówką", można zaliczyć do bardzo, bardzo udanych. 


Jako dodatkowa atrakcja w tym roku w teatrze została przygotowana grzybowa wystawa. Bardzo interesujący przegląd najróżniejszych okazów i prawdziwa lekcja znajomości gatunków. Okazuje się, że "byle jakie" grzyby, które zwykle trącam butem, są nie tylko jadalne, ale i bardzo smaczne - tak mówili eksperci.


Jak zawsze powrócił do Marradi słynny "bańkarz", najlepszy jakiego świat widział. Widzowie gęsto zebrani to buzie rozdziawiają z wrażenia, to się chichoczą na zmianę, nie tylko najmłodsi, ale też i starsi, bo bańkarz poza bańkami zdaje się być komikiem z powołania. 


Moją foto galerię z pierwszej kasztanowej niedzieli uzupełniają marradyjskie twarze - uśmiechnięte i serdeczne, podczas gdy ręce zapracowane, nakładają, nalewają, częstują, serwują, smażą, trzymają mikrofon albo ... podnoszą kieliszek do ust.
Marradi to gwarancja dobrej zabawy - kto może niech dołączy do nas następnym razem!

Mój ulubiony kelner
Legendarne tortelli z ziemniakami
Taka jesień to rozumiem!

A dziś znów poniedziałek i na starcie staje nowy tydzień. Co przyniesie, kto to wie... Na pewno na ten moment dzisiejszy poranek przyniósł deszcz, ale to ma być tylko brzydkie preludium do ładnej pogody jaką mamy się cieszyć przez kolejne dni. 
Dobrego tygodnia zatem!

RĘCE to po włosku LE MANI (wym. le mani)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze