Przystanek w górach

piątek, grudnia 11, 2015


O Passo della Colla pisałam już wiele razy. To najwyższy punkt na stukilometrowej trasie pomiędzy Florencją a Faenzą. Znajdująca się na rozdrożu restauracja Locanda della Colla to mekka motocyklistów, rowerzystów i innych podróżników. W sezonie rozpoznacie to miejsce po zaparkowanych, gdzie to tylko możliwe, jednośladach. Będzie ich zatrzęsienie.  Stąd też wyrusza szlak do źródeł Lamone. Całkiem niedaleko znajduje się Sambuca. Nie zabraknie też miejsc skąd wybija życiodajna woda, skąd można podziwiać panoramę Romagnii i Toskanii. Jednym słowem - punkt strategiczny, konieczny przystanek, jeśli ktoś zdecyduje się na wojażowanie po Mugello.


Na kolację zatrzymaliśmy się w Locandzie tylko raz, dawno, dawno temu. Jakoś już potem  nigdy się nie złożyło. 
A czemu dziś o tym piszę? Ponieważ wczoraj miałam prawdziwą przyjemność znów w progi restauracji zawitać. Jej wnętrza stały się tłem dla zdjęć, jakie zrobiłam kolejnym marradyjskim dzieciom. Spędziłam prawdziwie niezwykłe popołudnie...Niezwykłe popołudnie, bo w towarzystwie przemiłych osób, które przy talerzu doskonałej pasty opowiedziały mi kawałek swojej historii. Oczy i ręce fotografowały a uszy rejestrowały interesujące dzieje trzech sióstr i ich rodziny. 


Efektów mojej pracy Wam nie pokażę. Chciałam tylko przy tej okazji polecić Wam to miejsce, gdybyście przypadkiem znaleźli się w tych stronach. Miejsce z historią, gdzie spróbować można doskonałej kuchni, zimą ogrzać się w cieple kominka, a latem odsapnąć chwilę i ruszyć dalej jednym ze szlaków przez wzgórza Mugello. 


Ludzie wciąż mnie inspirują, słucham i notuję. A historia sama się pisze...

SIOSTRA to po włosku SORELLA (wym. sorella)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze