Przybywajcie do Marradi!

czwartek, maja 16, 2024

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej
foto: Piotr Czaja

Ten moment, kiedy na stronie gminy pojawia się letni rozkład jazdy jest jak jeszcze jeden uszczęśliwiacz. To oznacza bowiem, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wakacje to czas kiedy kalendarium imprez aż pęka w szwach. Dlatego dziś taki mały przegląd najciekawszych wydarzeń, przede wszystkim z myślą o tych, którzy planują w tym roku do Marradi zawitać. A może do tej pory ktoś się wahał i po tym spisie nabierze chęci!

W MAJU czekają jeszcze na nas: 
18 w sobotę pierwsza z serii "I sabati del villaggio" - inicjatywa zorganizowana przez lokalnych przedsiębiorców. 19 w niedzielę inauguracja Capanna Campana w Campigno, a tydzień później 25 w sobotę przebiegnie przez Marradi słynny ultramaraton 100 km del Passatore. Wszystko oczywiście w hucznej oprawie. 

W CZERWCU zaczynamy od zawodów TRIAL już 1.06 w sobotę - temu wydarzeniu również towarzyszy festa z przytupem. 8 czerwca otwiera się miejski basen, a zatem kolejna huczna festa. W sobotę 22 w Popolano kolacja rybna, a 23 świętowanie przesilenia letniego z tradycyjnym ucztowaniem i muzyką. 29 letni koncert na placu w wykonaniu Banda di Popolano. 

LIPIEC zaczynamy koncertem. 3.07 Musart festival, a następny pod tym samym szyldem 12 lipca. 13 powraca jedna z moich ulubionych imprez Castagneto in Musica. W czwartek 18.07 rozpoczyna się seria tradycyjnych wieczornych mercatini. 20 lipca kolejna z moich "TOP", czyli stralunata! 27 znowu zawody bokserskie na placu. 28.07 w Crespino sagra della piadina fritta, a w poniedziałek 29 koncert wspaniałej Orchestra da Camera Fiorentina. 

SIERPIEŃ zaczyna się imprezowo (co za niespodzianka!), ale o imprezach cotygodniowych tanecznych to już nawet nie piszę, niżej i tak załączam oficjalną rozpiskę. 4 sierpnia mamy jeszcze raz święto smażonej piadiny. W środę 7 sierpnia Polenta degli Alpini. Piątek 9 koncert talentów wokalnych mieszkańców Canta Marradi. W sobotę 10 sierpnia startuje sagra del cinghiale, a wieczór upłynie w białych kolorach przy słynnej Notte Bianca! Na drugi dzień w niedzielę znów święto dzika, a zaraz po nim w poniedziałek jeszcze raz Canta Marradi. 13.08 w Popolano kino, a na drugi dzień największa nocna wyprawa Strastellata! 15 trzeba się będzie "rozczworzyć", bo mamy: Ferraogosto, święto dzika, Color Run i wieczorem mercatini czwartkowe. 16 to moja ukochana potańcówka w Popolano - la SFOGLIERIA! W sobotę 17 sagra dzika, bo dawno nie było i następny top of the top - NOC CZAROWNIC! A teraz zgadnijcie co jest w niedzielę po nocnych szaleństwach... Tadam!! Sagra del Cinghiale! Potem w czwartek znów mercatini i zaraz 24 w sobotę pokaz mody. Na zakończenie miesiąca 30 sierpnia spacer w historycznym duchu z placu na Castellone "La stagione di Maghinardo". Ostatniego dnia zamykamy sezon letni imprezą na basenie, a kto woli ten ma alternatywę w postaci święta klubu sportowego Marradese.  

O wrześniu teraz jeszcze za wcześnie, żeby pisać, więc już dla szczegółowego podsumowania załączam oficjalne plakaty:

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej
Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Przy okazji muszę zwrócić uwagę, że poniższy rozkład dotyczy samej gminy Marradi, obok mamy Palazzuolo, San Benedetto in Alpe, Tredozio, Modiglianę, Brisighellę, całe Mugello - każdy z podobnym kalendarium, że już o większych miastach jak Florencja, Bologna czy Ravenna to nawet nie będę wspominać. Tylko zajadać, tańczyć, słuchać, ukulturalniać się, rozpieszczać, jednym słowem przybywać do Marradi!

Pięknego dnia!
 
ATRAKCJE to po włosku ATTRAZIONI 


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze