I tak oto na afisz wraca wiosna!

wtorek, marca 21, 2023

Dom z Kamienia blog Katarzyny Nowackiej

Lubię dopisywać sobie historie. Wczoraj na przykład nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że ten bezlitosny deszcz, który zaprezentował nam się w różnych wersjach - dżdżyło, siąpiło, mżyło, "padało równo", kropiło - był niczym innym jak łzami zimy, która musiała spakować walizki i pokornie zwolnić scenę wiośnie. Zimy nikt tęsknym wzrokiem nie odprowadzał, zima sama stała na biforkowej stacji i płakała. Za zimą natomiast już nikt nie płakał. Ja na pewno nie!

Wiadomo, że marzec to kapryśnik, wiosna to jest, to jej nie ma, ale mam nadzieję, że spełnią się prognozy i od dziś znów będziemy cieszyć się pełnym słońcem. 

Tak czy inaczej udały nam się wczoraj dwa spacery, nawet jeśli jeden pod parasolem. Wspólny trekking niestety musiałyśmy odłożyć na inny moment.  
 
Dom z Kamienia blog Katarzyny Nowackiej

Poranek w Biforco obudził się spowity mgłą niczym w powieści Agathy Christie. Na szczęście z minuty na minutę szarości się rozrzedzają i coraz śmielej przebija jasność. Obiecałam A., że do dziesiątej słońce będzie na całego, ale wygląda na to, że nawet wcześniej. 

Dziś mój Gość musi zdać się na siebie, a ja w tym czasie będę nieszczęśników zadręczać czasownikami nieregularnymi i zaimkami. Mam nadzieję, że uda mi się choć mikroskopijny spacer, by symbolicznie uczcić oficjalny początek panowania wiosny.

Ten moment, kiedy dzień zaczyna wygrywać z nocą jest dla mnie bezcenny. Ten czas, kiedy w oczach przybywa kwiatów i zieleni, kiedy w końcu ściągam paczki ze strychu i robię oficjalną inaugurację wiosenno - letniej garderoby. Ten wyjątkowy czas!

Chyba żadna inna pora roku nie niesie ze sobą tyle nadziei i radości. Wiosna ma niezwykłą moc. Niech nam ta PRIMAVERA - od dziś już oficjalnie - pięknie króluje!

 


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze