Pizza dobra na wszystko

niedziela, lutego 26, 2023

Włoska pizza - Dom z Kamienia blog

Dzień nic a nic nie zapowiadał się źle, a ostatecznie wcale lekkim i przyjemnym się nie okazał, więc tym bardziej ta wieczorna pizza była dla mnie zbawieniem. Zbawieniem dla mojej głowy.

Najgorzej jak człowiek sobie zaplanuje relaks i odpoczynek. Wymyśliłam sobie, że po sobotnich lekcjach ruszę na krótki marsz, żeby nacieszyć się wiosną nim nadejdzie śnieżyca. Potem miałam zabrać się do pracy nad autoryzacją tekstu, chciałam odpocząć, złapać oddech, poleżeć z kawusią na kanapie i takie tam banały. Tak się jednak poplątało, że te moje plany koncertowo szlag trafił. Ani spaceru, ani relaksu, a o zajrzeniu do książki to mogłam zapomnieć. Znów będę musiała noc zarwać, żeby ze wszystkim nadgonić.  

Jedyna radość, to że zaplanowany wieczór z pizzą, w czasie którego znów miałam być prawą ręką Mario udał się wyśmienicie. To był taki słodki cukiereczek, po dosyć gorzkim dniu. 

Uwielbiam te momenty - momenty kiedy Mario wsuwa pizze do pieca, a ja mogę być częścią pizzowego teamu. Być i przynależeć.     
 
Włoska pizza - Dom z Kamienia blog

Kwintesencja prostoty, kwintesencja wloskości. Tak niewiele potrzeba, by pokolorować deszczowy, lutowy wieczór. Pizza jest dobra na wszystko, pizza to zawsze pizza, ale pizza w takich okolicznościach przyrody - to naprawdę pełnia szczęścia. W takich momentach człowiek myśli sobie - czego chcieć więcej? Chyba tylko tego, by czas odrobinę zwolnił. 

A jeszcze przy tej pizzy tyle nowych historii... 

Włoska pizza - Dom z Kamienia blog
Włoska pizza - Dom z Kamienia blog

Luty pakuje walizki i zalewa się łzami. Rzeka pod oknami znów skotłowała się burym nurtem. Tylko patrzeć jak lutowe łzy zamienią się w płatki śniegu wielkości chusteczek. Chusteczki na otarcie łez. 
Wiosna ma do nas powrócić dopiero za kilka dni. 
Oby ten dzień minął w spokoju.   

PRZYNALEŻEĆ to po włosku APPARTENERE (wym. appartenere)  


Włoska pizza - Dom z Kamienia blog
Włoska pizza - Dom z Kamienia blog

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Bardzo bym chciała chodzić na takie wieczory i nosić tę pizzę cały wieczór.Dla relaksu, dla odstresowania, dla bycia razem. Serdecznie Wam tego zazdroszczę i gratuluję. W lutowy dzień przy takim piecu to musi być ciepło. U nas zimno i okropnie. Pozdrawiam. Brbara

    OdpowiedzUsuń