O różnych drobiazgach i dlaczego to wyjątkowy weekend

sobota, lutego 18, 2023

Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii

Usiąść w piątek do kolacji z perspektywą pełnego weekendu miało wspaniały smak, tym bardziej, że słowo "pełny" można było w tym przypadku rozumieć dwuznacznie. Tak czy inaczej jedno i drugie znaczenie tego słowa, było obietnicą dobrego i mam nadzieję, że to dobre  dziś się zrealizuje tak jak byśmy chcieli.  

Jak już nie raz pisałam, w tym roku nie będzie porządnych wakacji - chyba, że nagle wygram na loterii (nie gram!) albo odziedziczę spadek po bogatej ciotce w Ameryce (jeszcze mniej prawdopodobne niż loteria). Dlatego też postanowiłam co jakiś czas podarować nam namiastkę wojażowania, drobną podróżniczą przyjemność i dziś właśnie czas na jedną z nich. 

Nieuchronnie zbliża się ten etap w życiu, kiedy już będę podróżować sama, to znaczy bez chłopców, dlatego celebruję każdą najmniejszą nawet wspólną chwilę, spacer, rozmowę, a drobna wycieczka to już w ogóle pełnia szczęścia. Niech nam tylko pociągi sprzyjają.   

W piątek dostałam maila z wydawnictwa. Jeden mail wywołał we mnie skrajne emocje. W jednym załączniku wielki zachwyt i równie wielka złość. Nie tak dawno mówiłam o drodze przez mękę... Mówisz - masz. Mam nadzieję, że uda mi się wywalczyć "swoje", ale szczerze mówiąc trochę opadły mi skrzydła. Santa pazienza! 

Nie pomyślałam wczoraj, żeby wytłumaczyć czym jest "bonus kultura", który tak ucieszył Tomka. To kwota 500 euro, którą osiemnastolatek ma do dyspozycji od państwa włoskiego, żeby wydać na szeroko pojętą kulturę. Może to być na przykład zakup książek, bilet do teatru, na koncert czy do muzeum. Tomek oczywiście już rozpisał sobie całą biblioteczkę, a ja muszę tylko hamować jego zapędy, żeby coś sobie zostawił na uniwersytecki czas. 
Taki bonus jest oczywiście imienny - działa jako aplikacja na telefonie i można go wykorzystać w większości księgarni czy wspomnianych przybytków kulturalnych. 
Tylko na chwilę chciałabym mieć osiemnaście lat i taką sumę do sprzeniewierzenia na książki! 

Czas już na nas. Niech to będzie dobry dzień.

SANTA PAZIENZA to ŚWIĘTA CIERPLIWOŚCI!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Świetny taki bonus. Szkoda, że w Polsce nie ma :-( mój syn też chętnie by wykorzystał. Miłego weekendu. Kasia.

    OdpowiedzUsuń