Dopieszczenie

środa, października 06, 2021

Palazzo Torriani Dom z Kamienia degustacja Marradi

Tytuł nasunął się sam... Dopieszczenie to słowo, które w pełni oddaje atmosferę wczorajszego wieczoru. To wszystko to oczywiście zasługa Anny Marii. Wieczór w Palazzo Torriani, spacer po magicznych wnętrzach, wypełnionych niezwykłymi przedmiotami i w końcu niebiańska kolacja, którą Anna Maria zupełnie niesłusznie nazywa degustacją - zawsze pozostają w sercu. Oczywiście jak w każdej podobnej sytuacji trzeba powiedzieć głośno - klimat tworzą ludzie i to, że każdy kto przekroczy próg tego niezwykłego miejsca czuje się dopieszczony do granic niemożliwości to zasługa tej niezwykłej kobiety.  

I te smaki! Wczoraj mieliśmy prawdziwą ucztę! Anna Maria podała kasztany pieczone w boczku, castagnaccio, ziemniaczane tortelli z ragù, pappę al pomodoro, crostini ze smażonej polenty z wątróbkowym kremem - czyli słynnym toskańskim fegatino, wybór serów z dodatkiem domowej konfitury z pomarańczy, schiacciatę na ciepło z serem raviggiolo i surową kiełbasą i wreszcie na koniec niebiański deser, który nawet niebiańsko wyglądał - beza różana z kremem z bitej śmietany niczym delikatna chmurka... Smaczniejsze dopieszczenie trudno sobie wyobrazić. Oczywiście to wszystko jak zawsze w towarzystwie zacnego wina...

Palazzo Torriani Dom z Kamienia degustacja Marradi
Palazzo Torriani Dom z Kamienia degustacja Marradi

Można powiedzieć, że przez cały wieczór jak przysłowiowe pączki w maśle pławiliśmy się w cieple serdeczności Anny Marii, rozpieszczaliśmy królewskimi smakami i cieszyliśmy oczy niecodzienną dla zwykłego człowieka scenerią, jaka nas otaczała przed i w trakcie kolacji.
Grazie di cuore Anna Maria! 

Palazzo Torriani Dom z Kamienia degustacja Marradi
Palazzo Torriani Dom z Kamienia degustacja Marradi

Niestety pogoda we wtorek po trzech dniach nieprawdopodobnej łaskawości zastrajkowała i łaskawość najwyraźniej jej się znudziła. Deszcz pokrzyżował trekkingowe plany, co nie znaczy oczywiście, że nasi Gości próżnowali. 
Tak czy inaczej mamy nadzieję, że plan na dziś uda nam się pięknie zrealizować, bo plan na dziś jest bardzo bogaty. Znów będzie poznawanie nowego i kolejny raz na stół wjadą prawdziwe przysmaki.

DOPIEŚCIĆ to po włosku COCCOLARE

Ps. Bardzo proszę o wyrozumiałość w tych dniach. Nie mam niestety czasu zrealizować nawet trzech czwartych lekcji, a co dopiero inne zajęcia. Nie mam więc czasu odpowiadać na wiadomości dlatego proszę piszcie tylko w pilnych sprawach. 

PIĘKNEGO DNIA!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze